Editörden

“2020, TT Magazin’in yılı olacak” dedik ancak hem iş hem sosyal hayatımızı zorlayan bir yılın tam ortasındayız. “Öncelik insan hayatı” diyerek Covid-19’un ülkemizde görüldüğü ilk anda, ofisi eve taşıdık. Teknolojinin ve bilişimin nimetleri sayesinde ne sektörden ne de yaptığımız işten bağımsız kalmadık. Ancak mekan değiştirmekten daha çok sanayicinin aklındaki sürece yönelik soru işaretleri ve motivasyon düşüklüğü, TT Magazin’i etkiledi. Sanayinin dinamizminden, bereketinden ve motivasyonundan beslendiğimizi, sosyal izolasyon ve karantina günlerinde daha da iyi anladık.

Sanayicilerimizin hijyenik sebeplerle kargo ve posta paketlerini kabul etmediği dönemde TT Magazin, ilk kez baskısını durdurdu. Amacımız her şeyden önce elinizde tuttuğunuz bu dergiyi size sağlıklı ve güvenilir şartlarda ulaştırmak… Mart-Nisan sayımız çıkmadı. Şartların biraz daha iyileşmesiyle Mayıs-Haziran sayısıyla yola devam etme kararı alındı.

Gerek dernek üyelerimiz gerek ise sektör paydaşlarımızla iletişim halinde kaldık. Belki de sanayicilerimizle en uzun telefon konuşmalarımızı gerçekleştirdik. Belki de ilk görüntülü röportajlarını TT Magazin’le yaptılar.  Ama sürecin bizim açımızdan tek umut veren yanı hem ekonomi hem küresel ticaretle ilgili en olumsuz öngörülere rağmen sanayicimizin pes etmemesi. Üretici üyelerimiz, sağlıklı bir üretim ortamı kurgulayarak üretmeye devam etti, tedarikçi üyelerimiz sosyal mesafe kurallarına uyarak satış peşinde koştu. İletişim teknolojileri ve sosyal medyanın imkanları kullanılarak sektörü bilgilendirici yayınlar gerçekleşti. Biz de memnuniyetle üyelerimizin online yayınlarına katılım sağladık.

İçinde bulunduğumuz olağanüstü süreçte doğal olarak moralsiz kalan sanayici üyelerimiz için TT Magazin olarak yapabileceğimiz en güzel şey: Asla pes etmemek ve onların dinamizmine ayak uydurmaktı. Bunu yaptık. Telefonlarımız, epostalarımız cevapsız kalmadı. Bir söyleşi, haber, içerik talebinde bulunduğumuzda, krizlere talimli sanayicimiz “bunca sıkıntımızın arasında, şimdi haberin sırası mı” demek yerine mevcut işlerinin arasında TT Magazin için de enerji sarf etti. Bu da bizim açımızdan gurur ve güven vericiydi.

Önümüzde uzanan zorlu bir süreç var. Ancak TT Magazin olarak bu süreçte bilgilendirme ve tanıtım açısından elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Özellikle doğru tanıtım stratejileri, tam da şu dönemde hepimiz için hayat memat meselesi… Sanayicimizin rekabet gücünü artırması için yaptığı işin kalitesi kadar ürününü ve markasını doğru anlatması, gözler önüne sermesi ve algı yönetimi yapması çok önemli. TT Magazin olarak güncel haber vermenin yanı sıra tanıtıma yönelik amaçlarınıza da aracılık etmekten gurur duyuyoruz.

Ve şu an karşılaştığımız tanıtım talebi ve geribildirimler gösteriyor ki 2020; “her şeye rağmen” TT Magazin’in yılı olacak!