Türkiye Sanayisi, TT Magazin’i konuşuyor! 

TT Magazin, 20 yıllık yolculuğunda paydaşlarının işbirlikleriyle güçlenip sektörümüzü ve talaşlı imalat sanayisine fayda sağlayacak muazzam konuları işledi, nitelikli yazı dizilerine imza attı. Kendisine paydaşlarının gözünden bakmak isteyen TT Magazin, sözü markalara bıraktı. 

“İyi ki varsın TT Magazin” 

Feyza Koyak Kucak
Adler Metal Yönetim Kurulu Üyesi

TT Magazin bizim en kıymetli yol arkadaşımız. Her sayısını sabırsızlıkla beklediğimiz, okudukça bilgilendiğimiz, öğrendikçe alkışladığımız, “Acaba bu sayıda neler okuyacağız” diye heyecanlandığımız tek dergimiz… İyi ki doğdun TT Magazin, 20’nci yaşın kutlu olsun! Bundan sonraki yılların hep bizimle olsun. Uzunca yıllar takım tezgahları sektörünü bize anlatmaya, ulusal ve küresel anlamda bizi bilgilendirmeye devam etmenizi can-ı gönülden dileriz. 20 senedir bu ailenin içinde olmaktan gurur duyuyoruz, emeği geçen tüm TT Magazin ailesine teşekkürlerimizi sunar, nice sayılarda elbirliği ile beraber olmayı temenni ederiz… İyi ki varsınız!                                         

“Çok uzun süredir yayıncılık çizgisini koruyor”

Tankut Koçak
Tandem Takım Tezgahları Kurucu Ortağı

Uzun yıllardır beraber çalışmaktan mutluluk duyduğumuz; bilgilendirici ve kaliteli içerikler üreterek takım tezgahları sektörünün gelişimine ve bilinirliğine değerli katkılar sunan TT Magazin’in 20. yılını en içten dileklerimizle kutluyoruz. 

Sektöre yönelik son gelişmeleri, çözüm önerilerini, üretim teknolojileri ile ilgili özgün ve güncel içerikleri özenle ve tarafsızca okuyucusuna ulaştıran ve bunu 20 yıl gibi uzun bir süredir aynı çizgiyi koruyarak yapan TT Magazin, sanayimizi geliştirmek için üstlendiği misyonu en iyi şekilde yerine getiriyor. 

Bu anlamda takım tezgahları sektörünün sesini geniş kitlelere duyurmak için özveriyle çalışan TT Magazin ekibini başarılı çalışmaları için tebrik ediyor, yeni projelerde de birlikte olmayı diliyoruz. 

“TİAD ne kadar başarılı ise TT Magazin de o kadar faydalı”

Serkan Özcan
Chiron Türkiye Genel Müdürü

2002’de lisans eğitimimi bitirdiğimden bu yana Takım Tezgahları sektörü içindeyim. TİAD dernek olarak sektöre ne kadar faydalı oluyorsa yayın kuruluşu olan TT Magazin’in de yaptığı haber ve yayınlarla çok faydalı olduğunu düşünüyorum.  Reklam çalışmaları ile destek olmanın yanı sıra okuyucu olarak da takip etmekten keyif aldığım bir dergi. Dergiye hizmet veren yayın ekibini tebrik eder, nice başarılı 20 yıllar dilerim.

“Sektörel paydaş firmalara eşit mesafede duran TT Magazin”

Av. Gaffar AKER
AKERMAK Yönetim Kurulu Başkanı

Değerli TİAD ailesinin yayın organı olan TT Magazin dergisinin 20’nci yayın yılını kutladığımız bu günlerde, bu mutlu tablonun içinde yer alan AKERMAK firmasının Yönetim Kurulu Başkanı olarak TT Magazin’in başarısını kutluyor, daha nice başarılı yayınlar diliyorum. Sektöre yaptığı katkılar ve hizmetlerle gurur duyduğumuz MAKTEK kurucu paydaşı TİAD’ın yayın kuruluşu olan TT Magazin’in üstlendiği misyon ve vizyonla, sektörün büyümesi ve gelişmesindeki katkıları küçümsenemez! Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını geride bırakırken, Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır” şiarı ile bu kadim vatan için yapılan her hizmet çok kıymetli ve kayda değerdir. Yaşadığımız çağ dijital, Endüstri 4.0 çağıdır. Bu dijital çağı yakalamak için çok çalışmak, verimli ve isabetli hizmetler sunmaktan başka bir çıkış yolumuz yoktur. Yayın etik değerlerine sahip, sektörel paydaş firmalara eşit mesafede duran TT Magazin’in daha uzun yıllar sektöre hizmet vermesini temenni ediyorum. Bu anlamda TT Magazin’in üstlendiği istikrarlı ve sorumluluk duygusu yüklü misyon ve vizyonu önemsiyor ve taktir ediyorum. Başta emek veren tüm TT Magazin ekibini kutluyor ve başarılarının artarak devam etmesini umuyorum. Eğer ortada bir başarı varsa bu tüm sektörel paydaşların başarısı olacaktır. 

“TT Magazin, yenilikleri takip etmemizde kritik rol oynuyor”

İsmail Bilginoğulları
Bilginoğlu Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı

Bilginoğlu Endüstri olarak, 2023 yılında 50. yılımızı gururla kutlamanın mutluluğunu yaşadık ve Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) çatısı altında yer almaktan büyük bir onur duyuyoruz. TİAD, sektörümüzde birlik ve dayanışmayı sağlayan, eğitim ve gelişim fırsatları sunan, sektörümüzü ulusal ve uluslararası platformlarda temsil eden önemli bir kuruluştur. Dernek bünyesinde gerçekleştirilen etkinlikler, eğitim programları ve uluslararası işbirlikleri, sektörümüzün daha da ileri gitmesine katkı sağlamaktadır.

TT Magazin ise, sektörümüzdeki güncel gelişmeleri ve yenilikleri takip etmemizde kritik bir rol oynamaktadır. TT Magazin aracılığıyla, sektördeki lider isimlerin deneyimlerini, başarı hikayelerini ve gelecek vizyonlarını öğrenme fırsatı buluyoruz. Ayrıca, TT Magazin sayesinde sektördeki diğer paydaşlarla iletişim kurma ve işbirliği olanaklarını artırıp, sektörümüzün büyümesine ve gelişmesine katkı sağlıyoruz.

Bu vesileyle, TT Magazin’in 20. yılını gururla kutlar ve başarılarının devamını dileriz. Birlikte nice yıllara, nice başarılara ulaşmayı umut eder, sektörümüzün daha da büyümesi ve gelişmesi için birlikte çalışmaya devam etmekten büyük bir memnuniyet duyacağımızı belirtmek isteriz.

“Üretim teknolojileri, gökkuşağının renkleri gibi TT Magazin’de”

Deniz Derya
Boehlerit Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü

Boehlerit Türkiye olarak talaşlı imalattaki yolculuğumuz uzun ve pazardaki geçmişimiz köklü. Hikayemiz değişimle ve dönüşümle dolu. TT Magazin, markamızın pazardaki dönüm noktalarında hep vardı ve var olmaya devam edecektir. 

Ürettiğimizi, üretim hikayemizi, markamızı ne zaman anlatmak istesek TT Magazin yeni bir fikirle gelip yol gösterdi. Her zaman yeni bir içerik önerisi için kapımızı çaldı. Hedef okur kitlesinin neyi merak ettiğini, neyi öğrenmek istediğini çok iyi biliyor ve bir haberi hazırlamak için gerekli olan standart soruların dışına çıkıyor. Yayın kalitesi, TİAD üyelerine sadakati, tarafsızlığı ve benzersizliği; TT Magazin’i Boehlerit Türkiye için ayrıcalıklı kılıyor. 

TT Magazin, markalarını sadece konuşmak için konuşturmuyor. Hiçbir konunun, TT Magazin sayfalarında tesadüfen işlenmediğini okur olarak da görebiliyoruz. Haberler onun için çok kıymetli ve bu dergi -20 yılın beraberinde getirdiği olgunluğa rağmen- talaşlı imalata yönelik çocuksu merakını beslemeye devam ediyor. Zaman zaman TT Magazin ekibiyle gerçekleştirdiğimiz sohbetlerde yatırımlarımız ve planlarımıza yönelik sorular alıyoruz. Daima, ona verdiğimiz malzemeden fazlasını isteyen bir yayın ve bu yönünü pek seviyoruz. Üstelik daha iyi bir dünya için benimsediğimiz değerler ortak: sürdürülebilirlik, eğitimde süreklilik, katma değerli üretim ve yaşam hakkına saygı; sürekli TT Magazin’de işlenen konular. Görerek bakan bir okur, onun her yeni sayısında muhakkak kendinden bir şeyler bulacaktır. 

Talaşlı imalat denince ilk başta yağ pas içinde bir sektör akla geliyor. Aslında sektörümüzün çok renkli ve çok zengin konuları olduğunu yine TT Magazin’de keşfettik. Pek çoğumuz bu işe adım attığımızda sektörün yabancısıydık. Artık değiliz! Çok değerli işbirlikleri yapabileceğimize, paydaş olabileceğimize inandırdı bizi. Her sektörden ve ulusal-uluslararası markalardan üretim teknolojilerini barındıran TT Magazin’de, adeta gökkuşağının renkleri gibiyiz.  Üstelik TT Magazin, tüm bu renkleri kendisine çok yakıştırıyor. 

Boehlerit Türkiye olarak neredeyse 10 yıldır marka tanıtımları konusunda yol arkadaşıyız TT Magazin’le. Etrafımıza baktığımızda 20 yılı deviren yayınları görmek artık bu dijital çağda daha zor. Bu sebeple TT Magazin’in varlığını çok kıymetli buluyor ve yayına devam etmesini diliyoruz. Aramızdaki sinerji çok özel ve birbirimize iyi şeyler katmış olmanın keyfini sürüyoruz. 

“Arkasında bu işi sevgiyle, bilgi ve tecrübeyle yapan bir ekibin olduğu apaçık”

Sabahat Bozkurt 
Boztaş Yönetim Kurulu Başkanı

Derneğimizin yayın organı TT Magazin’in 20’nci yılını en içten dileklerimle kutlar ve devamlılığını temenni ederim. Bir sektör dergisinin 20 yıl boyunca kesintisiz olarak çıkarılması çok büyük bir başarı. 

Dergi içeriğinde, sektörel gelişmeleri takip edebileceğiniz haberler dışında, teknik yazılara, firma röportajlarına, kamu haberlerine kadar çok zengin bir içerik mevcut. Teknik bir makalenin ardından rahatlatıcı bir gezi yazısı, istatistiki verilerin ardından tecrübeli bir iş insanının röportajı gelebiliyor. Tam da olması gerektiği gibi…

Arkasında bu işi sevgiyle, bilgi ve tecrübeyle yapan bir ekibin olduğu apaçık. Emeği geçen herkesi ayrı ayrı tebrik etmek isterim. Donanımı ve koordinasyon kabiliyetiyle, düzenlediği raporlar, derlediği istatistiki veriler gibi titiz çalışmaları için Genel Sekreterlik Ofisi’ne; derginin içeriğinin oluşmasından basımına kadar, “TT Magazin’in bugünlere gelebilmesinde en büyük emeği sarf edenler” olduğunu düşündüğüm, işinin ehli basın yayın ekibimize ayrıca teşekkür ederim. Perde arkasında, bu çalışmanın ortaya çıkmasında katkısı olan, adını zikredemediğim tüm arkadaşlarımı da tebrik ederim.

Daha nice yıllar okuyabilmek dileğiyle, yolun açık olsun TT Magazin…

“TT Magazin, daha nice yıllara başarıyla ulaşacak”

Mehmet Lütfi Demirel
DMS CNC Genel Müdürü

Sektörümüzün birleştiren gücü TİAD derneğimizin bir meyvesi, tabiri caizse gözbebeğidir TT Magazin… TT Magazin kaliteli ve nitelikli içeriğiyle diğer birçok dergiye açık ara fark atan, sanayinin en iyi dergisi diyebilirim. Her bir sayının büyük titizlik ve özenle hazırlandığını rahatlıkla hissedebiliyoruz. 

TT Magazin’in sağladığı faydayı üç farklı açıdan değerlendirmek mümkün: 

Birincisi: TT Magazin sektörle ilgili haberleri takip ettiğimiz, tam bir nitelikli haber kaynağı olmasının yanı sıra derneğimizin ve sektör temsilcilerinin sesini duyuran bir mecra. 

İkincisi: Yüksek dağıtım oranı ile gerçekten hedef kitleye ulaştırıldığından, müşterilerimize ürünlerimiz ile ilgili son güncel bilgi ya da haberleri rahatlıkla ulaştırabildiğimiz bir araç. TT Magazin ile hedef kitlemize etkili bir şekilde ulaşıyoruz. 

Üçüncüsü ise TİAD derneğimizin gücünü yansıtma görevini icra ettiğini düşünüyorum. Uluslararası ajans ve kurumlar tarafından takip ediliyor olması da oldukça önemli.

Masamdan eksik etmediğim TT Magazin’in her sayısını sevinçle karşılıyor, merakla okuyorum. Dergiyi elime alıp sayfaları çevirmeye başladığımda, TT Magazin’in mutfağında olan TİAD ekibini görmek ve mesajlarını okumak, sanki bir araya gelip sohbet ediyormuşuz havası veriyor. Kamu Haberleri bölümünde, sektörümüzle ilgili süzülmüş haber ve içeriğe ulaşma fırsatımız oluyor. Dosya bölümü ile farklı konularda bilgi edinirken, tatlı rekabet içerisinde olduğumuz rakiplerimizden de haberler alıyoruz. TT Magazin’in meslektaşlarımız arasında güzel bir sinerji oluşturduğunu düşünüyorum. Röportaj, Gezi, Sağlık, Sanayi Gurmesi gibi renkli içerikleri şahsen özellikle takip ediyor ve çok beğeniyorum. 

Yayın çizgisi ve kalitesinden ödün vermeyerek, sektörümüzde uzun yıllar yayın hayatına başarıyla devam edeceğine yürekten inanıyorum. Dijitalleşmeye de yenilmeyerek, yayın hayatına basılı bir şekilde devam etmesini umuyor ve daha nice 20 yıllara diyorum…

“Hiçbir zaman ödün vermediği yayıncılık çizgisini devam ettiriyor”

Teoman Alper Yiğit
FANUC Türkiye Genel Müdürü

Yayın hayatına başladığı 2004 yılından bu yana ülkemiz sektörel yayıncılığında kaliteli ve bilgilendirici içeriği ile okunurluk seviyesini her dönem üst seviyede tutmayı başaran TT Magazin dergisi, sektörün ve şirketlerin sesi olmayı başarıyla sürdürüyor.

Doğru ve etkili dağıtım ağı sayesinde birçok firma, dernek, birlik ve üniversiteler başta olmak üzere geniş bir kitleye ulaşan TT Magazin’i hiçbir zaman ödün vermediği yayıncılık çizgisini devam ettirdiği için 20. kuruluş yıl dönümünde içtenlikle kutlarız.

Büyük bir emek ve titizlik isteyen yayın sürecinde bağımsız bir çizgide ilerlemek ve bunu 20 yıldır sürdürmek, sektöre verilen değerin de önemli bir göstergesi. Bu noktada sektörel yayıncılığın tüm sektörler açısından önemini de dikkate aldığımızda TT Magazin dergisinin 20 yıldır iş dünyasının sesini geniş kitlelere duyurma çabası ve bu doğrultuda yaptıklarını takdirle karşılıyoruz.

Reel bir yayın politikası izlemesinin yanı sıra iş dünyasının nabzını tutan haber ve röportajlarıyla içeriğini her daim zenginleştirmeye büyük özen gösteren TT Magazin’in ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmelere erişmemizdeki payı yadsınamaz. Güncel ve çok yönlü bilginin yayılmasındaki kalitesini koruyan TT Magazin’in, 20 yıldır okuyucularına ulaşmasında emeği geçen tüm yönetici ve çalışma arkadaşlarını tebrik ederek başarılarının devamını diliyoruz.

“Var olduğu sürece biz de TT Magazin’le olacağız”

Alper Çokyüksel
Dormer Pramet Türkiye Satış Müdürü

Talaşlı imalat dünyasına 2000 yılında adım attığımdan beri, “sanayide kendine daha güçlü yer edinmeye başlayan bir sektörel oluşum” beklentim vardı. Nihayet satış görevine geçtiğim ilk yıllarımda bir müşteri ziyaretinde toplantı masasının üstünde gördüğüm TT Magazin dergisi; yalnız olmadığımı, bu beklentiyle harekete geçen insanların var olduğunu gösterdi. 

Geçip giden yıllar boyunca bazen içinde bulunduğumuz rekabetin boyutlarını bazen de sektörün dayanıp zorlamaya başladığı limitlerini takip etme şansı buldum sayfalarında. Bu takip sırasında, bir gün bu sayfalarda olabilmenin hayalini de kurarken şimdi kendimi bu özel sayı için duygu ve düşüncelerimi yazarken buluyorum. Eminim ki şu anda da bu sayfalarda bir gün yer almayı umutla bekleyen, yola yeni çıkmış markalar vardır. Yine hiç kuşkum yok ki TT Magazin, yola yeni çıkan markaları tanıyıp anlatmak, markalaşmaya destek olma misyonuna devam edecektir. Bu satırların okuyucusuna belirtmek isterim ki Dormer Pramet, TT Magazin ile işbirliğinden ziyade gönül birliğinden de memnundur. Çünkü üstüne vazife olmadığı halde, her yeni sayı planlanırken sektörün nabzına göre bir konu belirleyip içeriklerimize yön veriyor. Söz konusu içerik olunca hep fazlasını, daha fazlasını istiyor. Haliyle bu da bizi dinamik tutuyor ve hedef okur kitlede farkındalık yaratmamızı sağlıyor. 

Artık 21. yüzyılın ilk çeyreğini tamamlamak üzereyiz. “Basılı yayın, sektörel dergi” gibi terimler gündelik hayatımızdan gitgide uzaklaşıyor. O yüzden bu uğurda yapılan her türlü çalışmayı çok değerli buluyorum ve TT Magazin’in dijitale geçiş sürecinin de başarılı bir şekilde tamamlanacağını düşünüyorum.

Biz marka olarak yaptığımız birçok pazarlama faaliyetinin, satış aksiyonlarının ve yapısal değişikliklerin paylaşılması için sadece sosyal medyayı değil, sektörel yayınları kullanmanın da hem kendimiz hem de ulaşmak istediğimiz kitle için faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu noktadan hareketle TT Magazin var olduğu sürece biz de reklam sayfamızla, haberlerimiz ve teknik makalelerimizle sayfalarında yer almaya devam edeceğiz. Nice yıllara TT Magazin.

“Sektörün Nabzını Tutan Bir Dergi TT Magazin”

Sadettin Dalgıç
GF Ülke Müdürü

TT Magazin her yeni sayıda bir adım daha ileri giden, sektörümüzün nabzını tutan ve uzun yıllardır başarılı bir yayın hayatı sürdüren bir dergi. Aynı zamanda yıllardır gerek görsel tasarımları gerek içerikleri ile istikrarlı bir şekilde sektörün beğenisini toplayan ve paydaşların yakından takip ettiği bir dergi. 

Taktir edersiniz ki teknolojinin her türü; evrimle ve değişimle ilintili. Dünyada artan rekabet ve daima yeni ihtiyaçlar üreten piyasa; biz üretim teknolojileri temsilcilerini de her zaman daha iyisini üretmeye ve sürekli güncellenmeye teşvik ediyor. Yeni endüstriyel pazarın beklentisi çok yüksek ve onun ekosisteminde “En iyisi olmazsak yok oluruz” düşüncesi içerisindeyiz. TT Magazin, sesi olduğu üretim teknolojilerindeki değişim ve dönüşümün adeta tıpkıbasımı. GF Türkiye olarak TT Magazin’i, sektördeki en iyi oyuncuların ve hatır sahibi profesyonellerin bulunduğu, her zaman ilgiyle takip ettiğimiz bir platform olarak görüyoruz. Zaman zaman okuru, zaman zaman da müzakerecisi bulunduğumuz bu kıymetli derginin, talaşlı imalat sanayisini doğrudan etkileyen özgün yorumları var. TİAD’ın bünyesinde ve takım tezgahları sektörü içerisinde yapılmış en iyi işlerden biri olarak görüyorum. Dijital yayınların çok revaçta olmasına rağmen TT Magazin’in yıldızının günden güne parlaması, bu sektörde uzun yıllarını vermiş biri olarak beni gururlandırıyor açıkçası. 

TT Magazin, yayın hayatına devam ettiği 20 yılda sanayinin tüm meselelerine sahip çıkan bir duruş sergileyip ayrıcalıklı konumunu pekiştirdi. Sektörümüzün sesi olmayı her zaman kendine şiar edinen dergimizin, okuyucuya ulaşmasında; emeği geçen yöneticileri ve tüm ekibi tebrik ediyor ve iyi bir yayın dönemi diliyorum.

Nice yaşlara, nice güzel yıllara TT Magazin!

Mehmet Yıldırımkaraman
Haimer Türkiye Genel Müdürü

1992 yılında kurulmuş olan derneğimizin tadı tuzu mahiyetinde gördüğüm dergimiz 20. yaşına girdi.

Firmaların, sektörümüzdeki temsil gücüne güç katmakla birlikte, sektörle ilgili en son haberleri edinebildiğimiz TT Magazin, basın yayın camiasındaki yenilikleri takip edip sürekli kendisini geliştirerek, bizimle birlikte olmaya devam ediyor. Haber içerikleri, yazı dizileri ve reklamlarıyla iki ayda bir dolu dolu yayınlanan TT Magazin’de yer almanın, firmalar için her zaman bir prestij unsuru olduğunu düşünüyorum. 

Haimer Türkiye olarak biz, duyurmak istediğiniz bir yeniliğimiz veya bir haberimiz olduğunda öncelikli mecra olarak her zaman TT Magazin’i tercih ettik. Ayrıca kurulduğumuz günden bu yana yaklaşık 10 yıldır, reklam yayınlarımızda da ana tercihimiz TT Magazin’di. 

Kararımızda yanılmadığımızı, şirketimizin pazardaki bilinirliliğinin artışı ve sürekli şirket büyümesi ile geldiğimiz sonuç sayesinde değerlendirebiliyoruz. Hepimizin ortak amacının başta ülkemiz olmak üzere tüm paydaşlara fayda üretmek olduğuna eminim. Ancak doğru bileşenleri, doğru tarafları bir araya getirince bunu gerçekleştirebilmenin mümkün olduğuna inanıyorum. TT Magazin bu anlamda bizim için sektörümüzde gözümüz kulağımız olmaya ve pazarlama faaliyetlerimiz için ortağımız olmaya devam edecektir. 

Başta, yaptığı çalışmalarla TT Magazin’e değer katan tüm çalışanlarına ve TT Magazin’e yön veren derneğimiz TİAD’ın mevcut ve geçmiş yönetim kurulu başkanlarına ve üyelerine teşekkür ediyorum.

Ayrıca mevcut dönemde üyesi olduğum Basın Yayın Komitesi’ne de çalışmalarında başarılar diliyorum. 

TT Magazin ve onun “Üreten Türkiye Sanayisinin Sesi Olma” misyonu

Mevlüt Işık 
İhsan Koçak Satış Müdürü

Küresel pazardan ve bilhassa Avrupa’dan üretim düşüşüne dair haberler gelmesine rağmen Türkiye’de sanayi üretim endeksi artıyor. Son yılların en büyük takım tezgahları kullanım oranıyla Türkiye, hem ana sanayide yeni başarılara imza atıyor hem de tedarik sanayi üretiminde yepyeni bir sayfa açıyor. Gelişen, büyüyen Türkiye sanayisine çok uzun süredir İhsan Koçak markası olarak teknoloji sağlayıcısıyız. Hem bir paydaş hem de endüstriyel gelişimin yakın tanığı olarak bu pazardayız. 

TT Magazin ile işbirliği, tecrübelerimizi aktararak katma değerli üretimi desteklemek, en iyi çözümlerimizi sunma ve gelişen sanayiye kendi saffımızda destek olma imkanı tanıyor. İhsan Koçak olarak biz ve bizim gibi kurumlara, sıklıkla mikrofon tutularak yapılan bu yayına, çıkan her yeni sayıya ve hatta bu işi yapma biçimlerine bile kıymet veriyoruz. Gözlemlediğimiz kadarıyla TT Magazin’in TİAD’ın sesi olmanın yanı sıra “Üreten Türkiye Sanayisinin Sesi Olma” misyonu var ve bunu sürdürmek için çok soru sorup çok yazıyor, çok geziyor. TT Magazin, zaman zaman gerçekleştirdiğimiz sohbetlerde “masabaşı yayıncılığına” şiddetle karşı çıktığını, sürekli ve nitelikli yayıncılık için sahanın önemini sıklıkla dile getirdi. Dijital bir çağda 20 yıllık bir sektörel yayın olmak ve başarısını katlayarak sürdürmenin tesadüf olmadığına inanıyoruz. 

TT Magazin, tanıtımını üstlendiği markalarla ilgili hassas ve disiplinli bir yayın politikası gütmenin yanı sıra tüm Türkiye sanayisinin ve talaşlı imalatın konularına da sahip çıkarak yayıncılıkta ayrışıyor. Onu gözde kılan faktörlerden biri azla yetinmemesi, hep daha fazlasını istemesi ve “hep en iyisini” kurgulayarak iş yapması. Ekibinin bugüne kadar verdiğimiz bir içerik malzemesini aynen kabul edip yoluna gittiğini hatırlamayız. Hep daha iyisi için yönlendirme yapma ve fikir geliştirme ihtiyacı duydu. Sektörü ilgilendiren konularda tecrübemize, görüşümüze danışarak veya ortak içerik hazırlamaya davet ederek bizi daima yayının içine çekti. 

Misyonuna saygı duyuyor ve çabasını taktir ediyoruz. Üreticisiyle tedarikçisiyle her birimizin aktörü olduğumuz sanayimizin hak ettiği yerlere varabilmesi için TT Magazin’in öneminin farkındayız. Okunan, mesnet sahibi bu yayıncılık kültürünü takım tezgahları sektöründe yarattığın için teşekkürler TT Magazin. 20’nci yaşın kutlu olsun! 

“TT Magazin, yerli üreticilerin markalaşma yolculuğunda attığı ilk adımın temsilciliğini yapıyor”

Onur Öztaşkın
MEGA Elektronik İş Geliştirme Uzmanı

MEGA Elektronik olarak eski ismi Doosan Machine Tools, yeni ismi ile DN Solutions takım tezgahlarının satış, servis ve yedek parça olarak tek yetkili distribütörlüğünü gerçekleştirmekle beraber 2019 yılından beri MegaRob markası ile robotlu otomasyon sistemleri ve MegaSoft markası ile otomasyon yazılımları üretmekteyiz. Gelişen ülke sanayimizde, üretici bir firma olarak çeşitli fırsatları ve imkanları görerek iyi yorumlamamız gerektiğine inanmaktayız. Ürün üretmek, ürün geliştirmek ve markalaşma yolculuğunda TT Magazin bizim gibi firmalara bu fırsatları ve imkanları sunarak yolculuğumuzda bizlere destek sağlamaktadır. 

TT Magazin yerli ürünlerin ve üreticilerin markalaşma yolculuğunda attığı ilk adımın temsilciliğini yapmaktadır. Üretici firmalar burada sunulan imkânlar ve fırsatlar sayesinde iç piyasada ürün pazarlamasını yaparak hem ürününü geliştirmekte hem de küresel anlamda yapacağı pazarlama metotlarını geliştirmektedir. Bu bağlamda TT Magazin Türkiye sanayisi için katma değerli ürünlerin özelliklerini, arka planda yapılan bütün Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarını kağıda dökülmesini sağlayarak hem misyonunu yerine getirmekte hem de katma değerli ürün çıkartacak sanayicimize ilham kaynağı olarak vizyonlarını genişletmelerine yardımcı olmaktadır. 

Yayının sağladığı bir diğer avantaj ise metal işleme sektörü bazında bütün paydaşların buluşma noktası olmasıdır. Yeni makine teknolojileri, sistem ve yazılım geliştirmelerini tek elden sunabiliyor olması büyük bir avantaj sağlamaktadır. Okurlar nitelikli bilgiye rahatça erişim sağlayabildiği için TT Magazin sektör paydaşları için bir ilgi merkezi olmuş, üreticilerin ve okurların buluşma noktası haline gelmiştir.

“Bir kaynak olarak önemini her zaman koruyacaktır”

Murat Güner
Nikken Türkiye Genel Müdür Yardımcısı

Tarih biliminin yazının icadı ile ortaya çıktığı düşünülmektedir, ilk yazılı kaynak olarak ise Ortadoğu’dan çıkarılmış kil tabletler bilinmektedir. MÖ 2500 yılına dayanan bu eserin ise erzak sayımı ile ilgili olduğunu biliyoruz. Şüphesiz ilk yazılı kaynağın bulunmasından sonra üzerinden geçen 4500 yılda insanoğlu her alanda çok mesafe kat etti. Günümüzde ise gerek ekonomik gerek teknolojik gerekse sosyo-kültürel anlamda refah seviyesi yüksek toplumlara baktığınızda yazılı bilgiye ne kadar çok önem verdiklerini görürsünüz. Dünyanın en büyük kütüphaneleri listesine bakarsanız birinci sırada 200 milyon kayıtlı öge ve yıllık 141 milyon £ bütçesi ile Britanya kütüphanesini görürsünüz. Takip eden liste ise sırası ile Kongre Kütüphanesi (ABD), Şangay Kütüphanesi (Çin), New York Halk Kütüphanesi (ABD) ve Kanada Kütüphanesi şeklinde devam ederken ilk onda ise Japonya, Rusya, Fransa gibi ülkelerin kütüphaneleri yer almaktadır. 

Bu yıl ülkemizin lokomotif sektörlerinden olan takım tezgahlarının derneği olan TİAD’ın hazırlayıp yayınladığı  TT Magazin dergisinin 20. Yılı… Günümüzde birçok basın yayın organı yayın hayatını sonlandırırken, bazıları ise sadece dijital platformda hayatlarına devam etmeye çalışmaktadır. 

Hal böyle iken 20. yılını kutlayan TT Magazin kurulduğu günden bugüne kadar misyonundan taviz vermeden yayın hayatında devam ediyor. Kıymeti sonradan anlaşılmadan bu ulvi görevi başarı ile sürdüren TT Magazin’e şimdiden sonsuz teşekkür ederim. Eminim yüzyıllar sonra bugüne dair bilgi edinmek istendiğinde önemli bir kaynak olarak karanlıkta ışıldayan bir fener gibi ortaya çıkacaktır.

“TT Magazin, stratejilerimizin güncellenmesini sağlıyor”

Özgür Aslan 
SIEMENS Digital Experience Lideri 

TT Magazin, birlikte çalıştığımız 10 yılda bizim için sadece bir dergi değil, aynı zamanda müşterilere ulaşma konusunda kilit rol oynayan bir ortak haline geldi. Bu 10 yıllık süre zarfında, TT Magazin aracılığıyla sektöre dair en güncel çözümlerimizi sunarak son kullanıcılarımıza ulaştırma fırsatı bulduk.

TT Magazin’in bizim için önemli olmasının başlıca nedenlerinden biri de aslında bu şekilde sektörle ilgili güncel gelişmeleri aktif olarak takip etmesi ve bunları okuyucularına ulaştırmasıdır. Bu dergi, SIEMENS Türkiye olarak bize, müşterilere sunduğumuz yenilikleri ve dijitalizasyon çözümlerimizi anlatmak için ideal bir platform sağlarken; sektördeki öncü çalışmalarımızı, projelerimizi ve teknik bilgilerimizi paylaşma fırsatı da bulduğumuz bir ortam oluşturuyor.

TT Magazin, müşterilerimize sunduğumuz ürün ve hizmetlerin yanı sıra sektördeki genel trendler hakkında bilgi sahibi olmamıza da yardımcı oluyor. Bu sayede, hızla değişen pazar koşullarına uyum sağlamak ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vermek adına stratejilerimizi sürekli olarak güncelliyoruz.

Günümüz teknoloji dünyasında derginin ayrıca dijital ortamda da erişilebilir olması hedef kitlemize daha kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlıyor, eminim ki derginin takipçileri de bu açıdan oldukça memnundur. Yani hem eğiticilik hem de ulaşılabilirlik konusunda yüksek performans sergilemesi sayesinde TT Magazin ile olan işbirliğimiz marka görünürlülüğümüz açısından bize oldukça olumlu bir katkı sağlıyor. 

Derginin 20. yılını kutlamak, aynı zamanda işbirliğimizin ve başarılarımızın bir anısını oluşturmak açısından çok gurur verici. TT Magazin’e, sektördeki gelişmeleri takip etme fırsatı ve müşterilerimize ulaşma imkanı sağladığı için teşekkür ederiz.

Birlikte daha nice başarılı yıllara ulaşmayı dileriz.

“Sanayi camiasında vazgeçilmez kaynak TT Magazin”

Ali Topçu
Topçu Holding Kurumsal İletişim Direktörü

Umutla yeni bir yıla girerken, zor bir yılı geride bırakıyoruz. 2023 yılı hem ekonomik anlamda hem de toplumsal hayatta büyük engelleri yaşadığımız bir yıl oldu. Ancak 2024 yılına yaklaşırken atılan yeni adımlarla birlikte yeni yıla umutla bakabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Birlikte güçlenmek, dayanışmak ve sektörel olarak ortak bir ses geliştirmek elbette bu süreçte her zaman olduğundan çok daha önemli. Tam da bu nedenle, Topçular Endüstriyel ve Craft Metal İşleme Makinaları olarak TİAD’ın sektördeki varlığını ve birleştirici gücünü son derece önemsiyoruz. 

TİAD önderliğinde sektördeki birçok gelişimi, yeniliği ve başarıyı bizlere aktaran, takım tezgahları sektörünün önemli seslerinden biri olan TT Magazin’in 20. Yılını içtenlikle kutlarız! TT Magazin, takım tezgahları dünyasında yenilikçi yaklaşımı, sektöre olan bağlılığı ve kaliteli içerikleriyle sadece dernek üyelerine değil, aynı zamanda geniş sanayi camiası için de vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir. Bu önemli dönemde başarılarınızın devamını diler, sektöre yön vermeye devam etmenizi temenni ederiz.

“’TT Magazin markası olma’ ayrıcalığını onunla çalışınca hissettim”

Atilla Aydın
Studer Türkiye Müdürü 

İşini bilerek, severek yapan doğru insanların içerik ürettiği; ziyaret etmiş olduğum farklı ölçeklerdeki firmaların bekleme odalarının sehpalarında ya da firma yöneticilerinin masalarında sıklıkla rastladığım, elime aldığımda çok fazla okuyacak bir şeyler bulduğum güzel bir dergi TT Magazin.  En çok ilgimi çeken kısımlar ise vermiş olduğum reklamın çıktığı sayfa ve markamıza özel üretilen içerik. Tabii ki bu işin şakası… 

Her yeni sayıda kalite ve düzen, ister içerik olsun ister tasarım, her alanda kendisini gösteriyor.  Bazı haberlerde yorumdan eser yokken bazı yazı dizilerinde ise onu hazırlayan kişinin yorumlarına, gözlemlerine rastlamak; TT Magazin’i standartların dışına taşıyıp ona bir kişilik kazandırıyor. Birbirinden farklı amaçlara hizmet eden yazı dizileriyle zengin bir yayıncılık türünün örneği. Farklı firmaların haberleri, hikayeleri ile TT Magazin müthiş bir tanık olarak titizlikle yayına hazırladığı röportajlar, dergiye ayrı bir değer katıyor.

Tüm bu hususlar Studer Türkiye olarak neden TT Magazin ile çalıştığımızı sanırım açık bir şekilde ifade ediyor. Diğer taraftan bizim gibi firmalardan içerik talep ederek ve içeriğin peşine düşerek, bizi de işin içine çekmeye çalışması olaya değer katıyor. TT Magazin’e bakınca aslında ne kadar renkli ve ülke sanayisine hizmet eden bir sektörde çalıştığımızı fark ediyorum. 

Eleştirel olarak da bakarsak, TT Magazin sosyal medyada çok fazla aktif değil.  Dijitaldeki varlığını daha net ve keskin adımlarla artırmasını naçizane öneririm. Ancak sanayideki geleneksel okur kitlesinin dergiyi hala matbu olarak takip etme isteğinin de net şekilde farkındayım.  Her yayının dijitalleştiği bir çağda, matbu kalabilmek TT Magazin’in bir başarısı olsa da derginin geleceğini daha iyi yerlerde görüyorum. 

“Bir TT Magazin markası olma” ayrıcalığını onunla çalışınca hissettim. Herkese eşit mesafede duran ancak markalarına en iyi tanıtım hizmetini vermeye çalışan, abartılmamış doğrular üzerinde kafa yoran; müşteri sadakati ve aidiyet yaratan, merak ettiği bir yeniliği didik didik eden ve herkesin içeriklere ilgi duyması için ortak dil kurgulayan bu yayın, bir dergiden çok daha fazlası. Ayrıca keyifli bir yol arkadaşı. Şubat’ta önemli bir Fritz Studer konferansı için TT Magazin bize İsviçre’ye kadar eşlik edecek. 

Sözün özü TT Magazin ile markamız emin ellerde, güzel çalışmalarınız için Fritz Studer Ag., Form Makina ve kendi adıma sizlere teşekkür ederim.

“Sanayimizin önünü açan girişimlerin destekçisidir”

Baykal Karagöz
SPT CNC Makine A.Ş. Genel Müdürü

TT Magazin, paydaşları bir araya getirip sektörün sorunlarının çözümü noktasında desteklerini her zaman hissettiğimiz, fuar organizasyonlarıyla yurtiçi ve yurtdışında pazarlama kanallarının etkin sürdürülmesini sağlayan yapısı ile, TİAD’ın mottosu olan “Sektörün güçlü birlikteliği;” üretici, tedarikçi ve son kullanıcının yanı sıra kamudan ve sektörü başka kanallardan desteklemek üzere konuk olan profesyonelleri sayfalarında buluşturuyor. 

TT Magazin’in yayına ilk başladığı günlerin tanığıyız. O günden 20. yıla adım attığı yolculukta iyi yönde değişip dönüştüğüne, kendini daima geliştirdiğine şahidiz. TT Magazin, sektörün problemlerinin ve çözüm önerilerinin kamuda yankı bulmasını sağlarken sanayimizin önünü açan girişimlerin destekçisidir. Haliyle misyonu çok önemli ve yükü ağır. 

Bu durum, TT Magazin’in içeriklerini beslemek ve yükünü omuzlamak üzere TİAD üyeleri olarak bize de görev yüklüyor. Haliyle her zaman gönül rahatlığıyla kapımızı çalan TT Magazin’e teknolojik bilgi, birikim, yönlendirme konusunda sonuna kadar destek oluyoruz. 

TT Magazin, sanayide çok önemli bir boşluğu dolduruyor. “Üretim teknolojileri” ile özdeşleşen bu yayını, 20 yıl önce hayata geçiren kadroyu tebrik ederiz. 

“Olgunlaşmalı ancak heyecanını kaybetmemeli…” 

Ali Murat Sağlam
YG1 Türkiye Genel Müdürü

YG1’in Türkiye merkezinin açılış hazırlıklarına başlamışken TT Magazin’le bağlantıya geçtik ve marka tanıtımlarına başladık. Merkezimiz açıldıktan sonra bağlarımız daha da güçlendi. Zaten hızlıca TİAD üyesi olduk. 

YG1 Türkiye olarak işbirliklerine değer veriyoruz. İşbirlikleriye güçlenen ve kendi network ağını daima geliştiren TT Magazin’in önemli misyonlar üstlendiğini biliyorduk. Gözlemlediğimiz kadarıyla sektörün tüm profesyonellerinin TT Magazin’e gösterdikleri ilgi taktire şayan. Köklü, ilke sahibi, renkli bir kimliği olmasının yanı sıra TT Magazin; arkasında TİAD gibi güçlü bir kurumun varlığıyla bizim için her zaman güvenilir bir kapı. Ayrıca sadece verdiğimiz reklamlarla yetinmeyip içerik çalışma konusundaki ısrarcılığı onu hep farklı ve özel kılıyor. 

Üretimin verdiği yoğunluktan dolayı onun beklentilerine, içerik konusundaki taleplerine zaman zaman cevap veremesek de TT Magazin bir şekilde meselemize çözüm odaklı yaklaşıyor ve şartlar ne olursa olsun istediği haberi, röportajı veya makaleyi bizden bir şekilde koparıyor. Teknolojik gelişimi sanayiye duyurma konusundaki tutkusuna ve mühendis kökenli olmayan TT Magazin ekibinin mühendislik işlerini anlama ve anlatma konusundaki azmine hayranız açıkçası. 

TT Magazin’in daha da gelişmesini, sektörde daha da olgunlaşmasını arzu ederiz ancak üretimdeki heyecanını, dinamizmini asla kaybetmemesini dileriz. İyi ki varsın TT Magazin! 20 yılda sanayimize kattıkların için teşekkür ederiz.