Sektör profesyonellerini dijital platformda bir araya getiren IoT Zirvesi gerçekleşti IoT EurAsia Konferansı 22 Şubat 2022 tarihinde dijital platformda yerini aldı. Katılımcılar, sektör lideri firmalar ile buluştu ve alanında uzman konuşmacıların sunumları canlı olarak dinlendi. Zirveye bu yıl da ilgi büyüktü.

2022 zirvesinin gündem başlıkları arasında; Nesnelerin İnterneti, Otomasyon, Robotik, 5G, E-dönüşüm, Data, Güvenlik gibi “yıkıcı teknolojiler” olarak adlandırılan konular mevcuttu. Enerji, Sağlık, Üretim, Otomotiv, Perakende ve Kamu sektörü temsilcileri tarafından bu yıl ki gündem merakla takip edildi.

Farklı sektörlerden deneyim ve tecrübelerin paylaştığı Avrasya bölgesinin bu önemli zirvesinde katılımcılar; görüntülü B2B görüşmeler yapıp, uzman konuşmacıların sunumlarını dinledi. Canlı demo oturumlarında son teknoloji ürün ve çözümleri takip ederken, görüntü ve sesleriyle bu oturuma aktif olarak dahil olundu.

Bu yıl ki zirve farklı olarak sadece Hopin platformundan değil Linkedin üzerinden de canlı olarak yayınlandı. Böylece etkinliğin yeni dijital düzende daha fazla kitleye ulaşması amaçlandı. Firmaların ürün ve çözümleriyle boy gösterdiği bu zirvenin etkinlik partnerleri arasında; Enerji ve Tesisat, Para & Borsa, Lojistikçilerin Sesi, Telkoder, TİAD (Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği), İstanbul Blockchain Women, Kargo Haber, Enterprise Transformation Platform, Bilim Şenliği, BISIAD (Bilişim Sektörü İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği) gibi önemli sivil toplum kuruluşları yer aldı.