TİAD Genel Kurulu gerçekleşti. Sanayide ana imalat aracı olarak kullanılan ve “makineleri yapan makineler” olarak tanımlanan Takım tezgahları ve tamamlayıcı ekipmanları sektörlerinin çatı kuruluşu Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD), olağan genel kurulunu gerçekleştirip yeni yönetimini seçti. TİAD Yönetim Kurulu Başkanı, Ak Makina Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz oldu. 

TİAD, 22. Dönem Olağan Genel Kurulu’nu 31 Mart 2023’te Bayrampaşa Windsor Hotel’de gerçekleştirdi. 21. ve 22. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Varlık, “Derneğimizin geleceğini, sanayimizin ve dolayısıyla ülkemizin geleceği olarak kabul ederek çalıştık. Ve sizlerle, bu çatı altında omuz omuza çalışmak bir onurdu. Aynı inancı, umudu ve mutluluğu bayrağı teslim ederken de koruyoruz” sözleriyle başkanlığını noktaladı. Dernek yönetimlerinin bir bayrak yarışı olduğunu ifade eden Varlık, bayrağı teslim ederken de aynı inancı, umudu ve mutluluğu koruduğunun altını çizdi. 

TİAD’ın 23. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı, Ak Makina Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz oldu. Seçim sonrasında başkan koltuğuna oturan Murat Akyüz, “Yeni dönem yönetimi olarak Genel Kurul’a karşı taşıdığımız sorumlulukların bilincinde olarak faaliyetlerimizi daha da artıracağız. Fırsat eşitliği, sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüm, TİAD olarak çok önemsediğimiz konular arasında… Sanayide kadın emeğinin artırılması ve sürdürülebilirlik konularında farkındalık çalışmalarını destekleyeceğiz” sözleriyle fırsat eşitliği ve sürdürülebilirliğe işaret etti. Akyüz, TİAD’ın Türkiye Sanayisindeki 30 yılı aşan varlığına dikkat çekip “Önceki yönetim kurullarımız TİAD’ın markalaşması, iktisadi işletmelerin hayata geçmesi ve sektörümüzün tanıtımı konusunda muazzam çalışmalar yürüttü. Onların emekleri ve harcadıkları yoğun mesai karşısında ne kadar minnet duysak az… Bugün geriye dönüp baktığımızda, miras niteliğinde harika bir bilgi birikimi, eşi benzeri olmayan bir dernek kültürü görüyoruz. Biz de yeni yönetim olarak gelecekte, aynen bu şekilde hatırlanmayı arzu ediyoruz” sözlerini kaydetti. 

Murat Akyüz başkanlığındaki döneminin yönetim kurulu da şu şekilde belirlendi: TİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Tansu Yılmaz (OTR Makina Genel Müdürü), Sayman Sinan Fidanlıgül (Renishaw Türkiye Genel Müdürü), Nihan Dirin (Dirinler Makina Yönetim Kurulu Üyesi) Yasemin Okçu (Mega Elektronik Pazarlama ve İş Geliştirme Uzmanı), Cem Şirolu (Yenasoft Genel Müdürü), Deniz Demirtaş (Iscar Türkiye Genel Müdürü)