TİAD’ın vizyoner yönetimlerinin “Sektörün gerçek bir sesi olsun” diyerek hayata geçirdiği TT Magazin, 20. yaşını kutlarken zirvedeki itibarını pekiştiriyor. Elbette sektörümüzün ve sanayimizin gelişmesiyle, 20 yıllık dergimizin sesi de büyüdü ve şu an dünyada yankılanıyor. 

Bugün, TİAD’ın resmi yayını olmasının yanı sıra sanayiyi geliştirecek kanunları, uygulamaları duyurmayı kendine görev edindi. İmalatçılar ve üretim teknolojileri sağlayıcıları arasında güçlü ağlar kuran, fikirleri tartışan ve bu kritik sektörün soruları ve cevaplarının kamuda yankılanmasını sağlayan, hizmet ihracatı yapan stratejik bir yayın ile karşı karşıyasınız. TT Magazin kurulduğu günden bugüne takım tezgahları sektörüyle birlikte büyüdü, gelişti.  Biz ise hem yönetim hem de bu sektörün içinde büyüyen sanayiciler olarak onun emeklemesinden koşmasına uzanan sürecin en yakın tanığıyız. 

Bir “üretim teknolojileri” dergisi olan TT Magazin gerek yayın politikası gerekse ulaştığı hedef kitle ve kendini sürekli güncelleyen, “tekrar etmeme ve hep ileri gitme” ilkesi olan içerik politikasıyla özgün benzersiz bir iş. Böylesi bir yayına sahip olmak, muadil dernekler arasında TİAD’ı ayrıcalıklı bir konuma taşıyor. 

Ona tutkulu bir okur kitlesi var

Eminim ki, derneğimizde çok sağlam temellerin atılmasına önayak olan ve dergiyi hayata geçiren yönetimlerimiz de yayıncılık yolculuğuna çıkarken; sektörün sesinin sanayide bu kadar güçleneceğini bekliyordu. Ancak beklenmeyen: TT Magazin’in, ona tutkulu bir okur kitlesinin var olup her sayının heyecanla beklenmesiydi. 20 yılda, sıradan ve basmakalıp mesajları olan bir bültenden ziyade; kimliği, kişiliği ve kendine has duruşu olan bir esere dönüştü. 

Sanayicilerin arzularına, ihtiyaçlarına, sıkıntılarına parmak basan bir yayın

Tıpkı temsil ettiği sektörün teknolojileri gibi, yeniliğe ve dönüşüme taparak evrilmeye devam ederken, sadece teknolojideki gelişmeleri anlatmakla kalmayıp evrensel değerleri de konuşan bir yayınımız oldu. TT Magazin’le ilgili sayısız tanım var: Çevre konusunda hassas, sürdürülebilirliğin yakından takipçisi, karbon ayak izini azaltmak için vakıflarla işbirliği yapan ve durmadan araştıran bir yayın. Her sayısında karşımıza yeni konular ile çıkan ve işlediği konularla sanayicilerin arzularına, ihtiyaçlarına, sıkıntılarına parmak basan bir yayın… Bir sanayi ülkesi olabileceğimize inanmayanlara, istenince bu topraklarda nelerin üretilebileceğini gösteren bir yayın. Tarafsız değil, üretimin tarafında ve dolayısıyla Türkiye’nin tarafında duran bir yayın. Görerek bakan bir yayın! 

Komite, yayına fazlasıyla sahip çıkıyor

Geçmiş yönetimlerin bu yayının yaratılması ve geliştirilmesi yönündeki emeği, çabası muazzamdır. Ki onlar, bu yayın bir hayalken işe kollarını sıvayıp sıkıntılı dönemleri göğüslediler. Biz yönetim olarak başarılı ve arkasında çok ciddi teknoloji yatırımların var olduğu bir TT Magazin dönemini teslim aldık. Hedefimiz başarıyı sürdürmek ve çıtayı daima yükseltmek oldu. İtibarı zirvede olan TT Magazin’in sesinin, daha büyük kitlelere ulaşmasını önemsedik. Alanında uzman basın-yayın ekibinin yenilik önerilerini önyargısız biçimde karşılayıp değerlendirdik. Yayına geçirmek istedikleri konular için cesaretlerini taktir edip destekledik. TT Magazin’e sonuna kadar sahip çıkan TİAD Basın Yayın Komitesi’nin çalışmalarını yakından takip edip destekledik. Dernek üyelerimize, okur kitleye ve tanıtımlarını TT Magazin’e emanet eden markalara taahhüt edilen her şeyi yerine getiren bir yayının sahibi olmaktan gururluyuz. Sanayi ve üretim teknolojileri konsepti yayınlar arasında en iyisine sahip olmaktan da mutluyuz. 

20’nci yaşını kutlayan TT Magazin hep genç, hep dinamik, hep üretken…