Otomasyon endüstrisinde CNC kontrolör, robot ve makinelerin geliştirilmesine öncülük eden FANUC, yeni R2000iC/190S serisi robotları ile doğrudan ham ürün işleme gibi hassas uygulamalarda engelleri ortadan kaldırıyor. R2000iC/190S, 190 kg yük kapasitesi ve 2040 mm erişimi sayesinde alüminyum ve ahşap malzemelerde çok daha zorlu malzemeleri benzer modellere kıyasla üstün kapasiteyle frezeleyebiliyor.

İmalat sürecine entegre ettiği çok yönlü teknolojilerle geleceğin fabrikasını yaratmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Japonya merkezli FANUC, üstün çözümlerine bir yenisini ekledi. Yüksek doğruluk oranıyla düşük hata seviyesine sahip R-2000iC robot grubunun yeni üyesi R2000iC/190S, kendi klasmanında üstün fark yaratıyor. Robotun 6 eksenli eklemli yapısı, diğer hassas modellerin sunduğu imkanların ötesindeki birçok zorlu görevi eksiksiz yerine getiriyor. Yeni modelin minimum hataya yer veren yüksek doğruluk oranı, üstün ve başarı odakla donatılan yapısı, 190 kg yük kapasitesi ve 2040 mm erişime kadar maksimum verimle frezeleme gerçekleştiriyor.

Tek hedefi yüksek doğruluk başarısıyla minimum hata

Mutlak doğruluğa kalibre edilmiş bir yapı ve prosesle ilgili zorluklar yaşandığında dahi oldukça iyi bir performans gösteren yeni teknolojiye sahip R2000iC/190S, iRCalibration Signature teknolojisi sayesinde yüksek performans sunuyor. Bu gelişmiş kalibrasyon yöntemi, robotun prosesten kaynaklanan deformasyonları telafi etmesine yardımcı olan ek sensörler kullanılarak destekleniyor. Bunun sonucunda FANUC R-2000iC/190s modeli, üretim ortamlarında kusursuz bir doğrusal ve dairesel yol duruşu gösteriyor. Bu üstün teknolojilerin yanı sıra robotun sağlam boyutları, dayanıklılığın artmasına yardımcı olurken yüksek hızlar ve zorlu çevrim yörüngeleri içeren uygulamalarda dahi hataları asgari seviyede tutuyor.

Her hamlesinde üstün performans

Plastik ve reçine gibi malzemelerin yanı sıra alüminyum gibi hafif alaşımların ve ahşabın frezelenmesi işlemini de yapan R-2000iC/190s, yüksek doğruluk düzeyi gerektirmeyen uygulamalar için kayda değer bir tasarruf imkanı tanıyor. Yeni modelin altı hareket ekseni ve uzun erişimi, birçok açıdan kusursuz iş parçası erişimine olanak tanıyor.

Başarı için son teknolojiyle donatılmış yapı

Yeni R-2000iC/190S, yalnızca yüksek performanslı ve üstün güvenilirliğe sahip akıllı bir robot olmakla kalmayıp, performans artırıcı ek FANUC opsiyonları ile kullanıma uygun bir yapıya sahip. Öğretici bir cihaz olarak konvansiyonel iPendant ürününe ek olarak en yeni R-30iB Plus kontrolörü destekleyen model, uç işlevciye uygulanan kuvvet ve torku altı hareket derecesinde algılamasını sağlayan FANUC Kuvvet Sensörü desteğini de sunmakta. Bu özellik, robotun önceden sadece manuel yöntemlerle mümkün olan işlevleri yerine getirebilmesini sağlıyor.