APEC, büyük boyutlu havacılık, otomotiv parçaları üretimi ve kalıpçılık sektöründe iddialı 5 eksenli üretim çözümleri sunuyor.

Türkiye distribütörlüğünü Erkan CNC’nin yaptığı APEC, Tayvan’daki en büyük takım tezgahları grubu olan TT Grup bünyesinde yer alan bir markadır. Kendini büyük ölçüde havacılık ve uzay sanayi işleme çözümlerine adayan marka, köprü tipi ve portal işleme merkezlerinde uzmanlaştı.

Havacılık ve uzay teknolojilerine odaklanan APEC, parça imalat süreçlerini hedefliyor. Kendini müşterilerin en iyi stratejik çözüm ortağı ve aynı zamanda bir kaynak entegratörü olarak tanımlıyor.

APEC, sınıfında iddialı orta ve büyük havacılık yapısı ve motor parçaları işleme çözümlerine sahip. Firmanın, kalıpçılığa yönelik tezgâh üretiminde de 20 yıllık geçmişi var. Kanada, ABD, Almanya, Japonya, Çin ve Tayvan gibi Dünyanın birçok ülkesindeki önde gelen firmaların tedarikçisi konumunda. 

İŞLEME MERKEZİNİN TEMEL BİLEŞENLERİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR

APEC, kaliteye ana bileşenleri kendisinin üretmesi sayesinde ulaştığını belirtiyor. Havacılık ve uzay ekipmanı işlemede uzmanlaşmış olan AGA, APEC’e bağlı iş mili markasıdır. Alman Dr. Gilbert ile çalışan APEC, beş eksenli işleme merkezleri için ultra yüksek torklu iş mili, çift eksenli kafa ve döner tablalı tezgah gibi bir dizi bileşeni başarıyla geliştirdi. Bu bileşenler ve uçak parçası işleme ekipmanı ile APEC, dünyadaki havacılık müşterileri için muteber bir çözüm ortağı konumundadır.

“BIG DATA” ÇAĞINDA ÜRETİM VE YÖNETİMİ OPTİMİZE ETMEK

APEC ayrıca, fabrika planlaması, akıllı üretim, teknik eğitim, imalat süreçleri iyileştirme ve anahtar teslimi çözümlerde dahil olmak üzere kapsamlı müşteri hizmetleri sunmakta.

Nesnelerin interneti (IoT) çağı ile başa çıkan APEC, üretim sürecini entegre etmek için uzaktan üretim gözetimi ve analizi, algılama ve veri toplama, dijital yönetim ve fabrika etkinliği görselleştirme gibi sistematik bir yaklaşım kullanarak akıllı üretim sürecine geçti. 

En önemlisi APEC, müşterilerin fabrika operasyonlarını ve üretim hatlarını düzene koymalarına yardımcı olmak için TFM (Toplam Fabrika Yönetimi) ve TLM (Toplam Hat Yönetimi) çözümleri müşterilerine sağlıyor.