Taipei Uluslararası Takım Tezgahları Fuarı (TIMTOS), 6-11 Mart tarihleri ​​arasında Nangang Fuar Merkezi 1 ve 2. Salon ile TWTC Salon 1’de gerçekleşecek. Metal kesme makineleri, kontrolörler, ana bileşenler, akıllı üretim çözümleri ve daha pek çok alandan 1000’in üzerinde katılımcının ürünlerini sergileyeceği TIMTOS 2023’te, Gelişmiş Metal İşleme Teknolojileri, Eklemeli Üretim Teknolojileri ve Geleceğin Üretim Teknolojileri temaları öne çıkacak. 

Küresel takım tezgahı profesyonelleri artık herhangi bir seyahat kısıtlaması olmadığı için, eskiden olduğu gibi, yine Tayvan’a özgürce seyahat edebilmenin ve TIMTOS 2023’e katılmanın sevincini yaşıyor. Katılımcılar daha büyük stand alanları talep ederken, ziyaretçi kanadında da Türkiye, Hindistan, Tayland, Vietnam gibi ülkelerden heyetler geliyor.

METAL İŞLEMEDE YOLA DEVAM
TIMTOS 2023 basın toplantısında konuşan fuar organizatörleri TAITRA Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi Başkanı ve CEO’su Simon Wang ve TAMI Tayvan Makine Endüstrisi Derneği Başkanı Larry Wei, yaklaşan TIMTOS 2023’ün öne çıkan özelliklerinden bahsettiler. 

KÜRESEL TAKIM TEZGAHI EKOSİSTEMİ

TAITRA CEO’su Wang, TIMTOS’un yeni sloganının “Metal İşlemede Yola Devam” olduğuna dikkat çekti ve bu mega fuarın metal işlemeyi daha akıllı, daha verimli ve daha sürdürülebilir hale getirmek için küresel takım tezgahı ekosisteminin tüm oyuncularını birbirine bağlama noktasında öneminin altını çizdi. Wang, dünya çapında büyüyen metal işleme endüstrisinin sürdürülebilir küresel büyümeyi yönlendiren ana güçlerden biri olduğunu ifade etti.

EN GENİŞ KİTLEYİ BULUŞTURUYOR

TAMI Başkanı Wei de TIMTOS 2023’ün başarısına güveninin tam olduğunu vurguladı. Tayvan’ın takım tezgahı endüstrisi, pandemiden bu yana akıllı dönüşüm üzerinde çalışmaya ve ürünlerine değer katmaya devam ederek daha güçlü hale geldi. Tayvan takım tezgahı sektöründeki en geniş kitleyi bir araya getiren mega fuar TIMTOS, Tayvanlı üreticiler tarafından geliştirilen güvenilir ve yenilikçi ürün veya hizmetleri arayanların mutlaka katılması gereken bir etkinlik…

Tayvan, dünyanın en büyük beşinci takım tezgahı ihracatçısı konumundadır. 2022’de Tayvan takım tezgahlarının toplam ihracatı, 2021’e kıyasla yüzde 8,6 artışla 3,023 milyar ABD dolarına ulaştı. ABD, Hollanda ve İtalya pazarlarında yüzde 30’dan fazla büyüme kaydetti. Küresel COVID ile ilgili kısıtlamaların gevşetilmesi ve küresel imalat endüstrisinin toparlanmasıyla birlikte, dünya çapında takım tezgahlarına yönelik taleplerin daha da iyileşmesi ve uzun vadede yükselmeye devam etmesi bekleniyor.

Küresel takım tezgahı endüstrisinin önemli oyuncuları TIMTOS 2023’te yerlerini aldılar. Yurtiçinden ve yurtdışından Fair Friend Group (FFG), TTGroup, HIWIN, PMI, YLM, SHINBU, KAFO, CHMER, Hartford, SOCO, YOU JI, TAKISAWA, YCM, Kao Ming, Victor Taichung, Delta, Chin Fong, Earth-Chain, Siemens, HEIDENHAIN, TRUMPF, FANUC, igus, MAZAK, Mitsubishi, THK, Zeiss, Universal Robot, Mitutoyo, Keyence ve Renishaw gibi büyük markalar katılımcılar arasında öne çıkıyor. Bunun yanı sıra İsviçre, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Danimarka da milli katılımlar TIMTOS 2023’te yer alıyor. Bu büyük fuarın her bir koridorunda sektörün en son ürün ve modelleri ile akıllı üretim teknolojileri izlenebilecek.

GELECEĞİN KONUŞULUP UYGULANDIĞI TEMALAR…                        

TAITRA yetkilileri TIMTOS 2023’e yepyeni tema alanlarının eklenmesinin fuara daha fazla dinamizm katacağını ifade ediyor. “Eklemeli Üretim Teknolojileri” alanı, en yeni metal laminasyon üretim teknolojilerini bir araya getirecek. Elektrikli araçlarda, havacılıkta ve düşük yörüngeli uydularda yükselişe geçen iş fırsatlarına imkan tanıyan hassas metal işleme, “Gelişmiş Metal İşleme Teknolojileri” alanında vurgulanacak. “Geleceğin Üretim Teknolojileri” alanı ise ziyaretçileri 5G, yapay zeka, dijital ikizler, uç bilişim, endüstriyel metaverse, işbirlikçi robotlar vb. gibi yeni teknolojiler ve araçlarla buluşturacak.

Organizatörler ayrıca katılımcıları TIMTOS 2023’teki Future Manufacturing Forum, Dr. Net Zero, Podcast Live, Maker Workshop, Insights Stage ve Rehberli Turlar gibi heyecan verici ve verimli etkinlikleri deneyimlemeye davet ediyor.