Boehlerit Türkiye, bağlantı elemanları sektörü için soğuk ve sıcak dövme kalıplarını, transfer tezgahlarının istasyonlu kalıplarını ve diğer sert metal kalıpların tamamını Gebze Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasında üretiyor. 

Tamamen form kalıplarına özel, daha düşük tane boyutlu, farklı kobalt değerlerindeki ve aşınma direnci daha yüksek hammadde kalitesiyle, üretim adetlerinde yüzde 13 ila yüzde 17 arasında artış sağlandı. Boehlerit Türkiye’nin bu yeni üretim için açıklaması şu şekilde: 

“Özellikle fazla aşınma sorunu yaşanan ve seri üretim yapılan cıvata, somun, pim ve perçin gibi ürünlerin üretiminde çelik kalıplar yerine sert metal kalıpların kullanımı ile 5 ila 10 kat arasında performans artışı görülebilmektedir. Form kalıpları gibi özel ürünlerde bu ömür; makine duruş zamanının azalması, birim maliyet düşüşü, bakım maliyetlerinden tasarruf gibi avantajlar da sunmaktadır. 

Bunların yanında form kalıplarında sert metal kalıp kullanımı ile

  • Daha kaliteli daha performanslı ana ürün üretimi,
  • Daha düşük takım değişim zamanı,
  • Makine durma zamanlarının azaltılması,
  • Karbür ürünlerin kullanılmasıyla ortaya çıkacak yüksek performans,
  • Çelik takımların oluşturduğu düşük performansın ortadan kalkması 
  • Seri üretim adetlerini arttırma gibi avantajları da bütün iş ortaklarımızın üretimlerinde görebilmekteyiz.

Ürettiğimiz her ürün toz seçiminden ürün teslimatına kadar en iyi sonuca ulaşabilmek adına sürekli takip edilmektedir. Yapılan yeni yatırımlar ve mevcut üretim teknolojimizin sürekli iyileştirilmesi ile birlikte üretmiş olduğumuz ürün çeşitliliğimiz gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle yurt dışından ithal olarak getirilen ürünler için sunmuş olduğumuz yerli çözümler, bizler için büyük önem taşıyor. İş ortaklarımızla birlikte geliştirdiğimiz yeni ve yerli çözümler, bizi sürekli olarak gelişime ve her zaman daha iyisini üretmeye zorlamaktadır.”