CHIRON Group, Türk müşterileri Tuttlingen’de bulunan genel merkezdeki Open House’da ağırladı. Bu yılki Open House’da 1300’den fazla ziyaretçiyi ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden CHIRON Group, organizasyonunu “Yenilikçi ve Sürdürülebilir” temalarda gerçekleştirdiğini belirtti. 

Türk müşterilere, CHIRON Group Open House 2023’te altı güçlü marka olan CHIRON, STAMA, CMS, FACTORY5, GREIDENWEIS ve HSTEC’i tanıtıldı.  Ziyaretçiler open house sırasında takımlandırma, otomasyon çözümlerinde de birçok yeniliği tanıma fırsatı buldu. 

CHIRON GROUP OPEN HOUSE 2023’TE ÖNE ÇIKAN TEKNOLOJİLER 

Yeni DZ 22 S freze&torna Sistem 8 kombinasyonu, E-mobility ile öne çıkan hibrit modeller veya tamamen elektrikli bir otomobil için stator, rotor veya e-motor housing parçalarının işlenmesi için özel olarak tasarlanan model büyük ilgi gördü.  2020’den beri CHIRON Group, 22 Serisi ile 600 mm’ye kadar çapa sahip parçalar için mükemmel bir üretim teknolojisi sunuyor. 

CHIRON Group Türkiye Genel Müdürü Serkan Özcan, gösterilen yeniliklere ilişkin “Büyük parçaların son derece verimli işlenmesi için DZ 22 çift milli işleme merkezi modelimiz oldukça fazla tercih ediliyordu. Daha fazla esneklik gereken durumlar içinse, yeni DZ 22 freze&torna sistemi en iyi çözüm olarak müşterilerimize sunulmaya başlandı. Yenilikçilik temamız ile sektörlerin ve müşterilerimizin ihtiyaçları için makinalarımızı farklı kombinasyonlarla sunmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu. 

Ayrıca organizasyon kapsamında; X ve Z yönlerinde bağımsız hareket ettirilebilen iş milleri sayesinde büyük hacimli parçalarda kusursuz işlemeye olanak sağlayan DZ 25 P serisine ait 5 eksenli modelin; otomotiv, havacılık ve uzay sektörlerinde faaliyet gösteren imalatçılara sunduğu çözümler anlatıldı. CHIRON Group uzmanlığı ile ülke adına güzel bir yatırım olan bu modelin ilk siparişinin de yakın zamanda  alındığının müjdesi verildi.

DAHA FAZLA YENİLİK…

Organizasyonda Türk müşterilere Chiron’un ekstrüzyon parçaları için yetenekleri anlatıldı. Bu sene özellikle MILL serisindeki çözümlerin büyük ilgi gördüğü öğrenildi. E-mobility ile birlikte sektörün ihtiyaçları doğrultusunda beşik, ön beşik, alt çerçeve, travers, batarya taşıyıcı ve bunların bileşenlerinin yüksek hızda işlenmesi ve tek bağlamada bitmiş parça alabilme kabiliyetleri sergilendi. 

Türk müşteriler, tüm dünyada sektörünün önde gelen markaların siparişleri doğrultusunda, anahtar teslim projeleri devam eden, montaj hatlarındaki tezgahları da inceleme fırsatı buldu.