Chiron Group köklü ve tecrübeli bir Alman CNC markası ve Türkiye’de 14 yıldır kendi ofisiyle varlığını sürdürüyor. 25-27 Nisan 2024 tarihlerinde ev sahibi bulunduğu Tuttlingen’deki fabrikasında görkemli bir open house ile kapıları açıp tüm yeniliklerini sergileyecek. TT Magazin de davetlisi olduğu bu etkinlikteki tüm ayrıntıları üretim sanayisine duyuracak. Ama önce pazarda kabiliyetleriyle ön plana çıkan 22 serisine dikkatleri çekeceğiz. 

Chiron DZ22W modelinin öne çıktığı 22 Serisi, otomotivde elektrik motoru ve şanzıman gövdeleri, yağ karterleri ve şasi bileşenleri gibi büyük hacimli bileşenlerin komple işlenmesinde; hassasiyet, dinamiklik ve yüksek teknik erişim konusundaki gereksinimleri fazlasıyla karşılıyor. Bu kabiliyetin temelinde gantry (köprü) tipi tasarımına sahip bir makine gövdesi var. Bu gövde yapısı, daha da hassas işleme sonuçları için rijitliği önemli ölçüde artırıp maksimum verimlilik sağlıyor. 

İşe göre iş mili tercihinizi yapabilirsiniz

DZ22W; 5 eksen, çift tabla, 600 mm iş mili mesafesi gibi taşıdığı özelliklerinin yanı sıra eldeki işe bağlı olarak iki farklı ana iş miline sahip… Seri; alüminyum veya alüminyum alaşımlarından yapılmış iş parçaları için yüksek hızlı iş mili ve işlenmesi zor malzemeler ve büyük takımlar için yüksek torklu iş mili seçenekleri ile sunduğu alternatifleri, talaşlı imalatta konuşturmaya hazır. Rijitlik, hassasiyet, güç ve hıza odaklanan bu seride ayrıca doğrudan yükleme ve HSK-A100 arayüzü için konfigürasyonlar da bulunmaktadır.