MAKTEK Konya Fuarı, bölge sanayisinin üretim potansiyeli ve teknoloji talebinde uluslararası düzeyde rekabet ettiğini gösterdi. Erkan CNC, benzersiz çözümleriyle bölge sanayisini desteklemeye devam edeceğini  belirtirken, marka mesajlarını Genel Müdür Serdar Basri Akgün verdi

Bölgenin taşıdığı yoğun üretim potansiyelinin altını çizen Erkan CNC Genel Müdürü Serdar Basri Akgün “Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen MAKTEK Konya Fuarı, daha önce katıldığımız bölge fuarlarının hafızamızda bıraktığı zayıf izleri tamamen sildi. Otomotiv, savunma, medikal, enerji, ambalaj endüstrilerin dinamik işletmelerinin bir araya geldiği fuar oldukça yoğun ve hareketli geçti. Daha önceleri ağırlıklı olarak ekonomik imalat çözümlerine ilgi duyan İç Anadolulu üreticilerin sağlam ve uzun vadeli üretim ve yatırım programları yapan, yüksek teknolojili sistemleri talep eden ve dünyayla yarışan bir potansiyele sahip olduğunu gösterdi. 

Konyalı sanayicilerimizin başarısı, ülkemiz sanayisinin gelişmesinde üstlendikleri rol bizi oldukça sevindirdi. Konya’nın çalışmaya, üretmeye, yatırıma odaklandığını yakından gördük” sözlerini kaydetti. 

TİAD ve TÜYAP’a teşekkür

Maktek Konya’nın Erkan CNC için önemini yineleyen Akgün şunları söyledi: “Temsilciliğini yaptığımız küresel markalarımızın güncel ve öne çıkan makine modellerini ziyaretçilerimizle buluşturduk. 25 kişilik fuar ekibimizle çözümlerimizi, enerjimizi ve potansiyelimizi Konyalı üreticilerimize yansıtma fırsatı bulduk. İçinde bulunduğumuz olumsuz ekonomik faktörlere rağmen Konya ve İç Anadolu işletmelerimizin çalışmaya, üretmeye ve yatırıma dönük gayretleri övgüye değer. Fuarda beklentilerimizin üzerinde ilgiyle karşılaştık ve bu heyecan bizim de motivasyonumuzu yükseltti. Tüm müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve dostlarımıza müteşekkiriz. Fuarın başarıyla gerçekleşmesini sağlayan TİAD ve TÜYAP ekiplerine ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” 

Doğru çözümler

Akgün, bilhassa otomotiv ve havacılık endüstrilerinde kendini kanıtlamış olan markalarımızdan TTAPEC ve Gentiger marka makinelerinin oldukça ilgi çektiğini belirtti.  Özellikle bu markaların, Konyalı işletmelerde başarı çıtasını yükseltmede doğru çözümler olduğunu vurguladı.