Erkan CNC Genel Müdürü Serdar Basri Akgün: Sanayimiz çağ atlıyor! Küresel gelişmelerin Türkiye’nin üretim potansiyeli üzerindeki olumlu yansımalarına paralel, sanayimizin yakaladığı gelişme ivmesi sektöre eşsiz fırsatlar sunuyor.

Serdar Basri Akgün – Erkan CNC Genel Müdürü 

Erkan CNC Genel Müdürü Serdar Basri Akgün, karşılaştıkları High-Tech teknoloji talebine ilişkin gözlemlerini ve pazardaki talebe karşılık firmasının aksiyonunu kaleme aldı. İşte Serdar Basri Akgün’ün günümüz Türkiye sanayi üretimine ilişkin değerlendirmesi:  

“Uzun ve zorlu bir dört yılın ardından takım tezgahları sektörünü yeniden bir araya getiren bu yılki MAKTEK, sektörümüz için güçlü bir motivasyon dalgası yarattı. Fuarın coşkusunu, yarına ilişkin umutları canlandıran, hedefleri yükselten yeni bir eşik olarak algılıyoruz.

Dinamik ve rekabetçi bir karaktere sahip olan sanayimizin potansiyeli ve kapasitesi her geçen gün artmakta. Bu ivmenin yüksek teknolojili imalat çözümlerine olan yakın ilgiyle daha yukarı taşınacağından kuşkumuz yok. Sanayimizin yüz akı olan işletmelerimizin global rekabetin güçlü bir parçası olmaya devam ettiğini görüyoruz.

HIGH-TECH TEKNOLOJİ TALEBİ YÜKSELİYOR

Teknoloji değişiyor ve temsilciliğini yaptığımız ürünlerle bu değişimde rol oynamaya devam ediyoruz. Yenilikçilik, bizim her zaman geleceğe bakışımızı şekillendiren ana felsefemiz oldu. 

Bu yıl sektörde 20 yılı geride bırakırken, gelecek vizyonumuzu ileri aşamaya taşıyacak yeni bir adım attık ve ürün yelpazemizi eksiksiz üretim çözümlerine dönüştürdük. Takım tezgâhlarının önde gelen küresel markalarından GF Machining Solutions’ın bayisi olarak, sanayimizin tüm alanlarında ihtiyaç duyulan farklı teknolojileri bir arada, entegre ve otomasyon çözümleriyle sunabilmekteyiz.

ÇOKLU TEKNOLOJİ SAĞLAYICISIYIZ

Erkan CNC, GF ile Türkiye’nin en kapsamlı takım tezgâhları tedarikçisi konumundadır. Dün olduğu gibi bugün de müşterilerimizin yanındayız ve onlar için en uygun koşulları sunmaya hazırız. Müşterilerimizin başarısı, daha çok kazanmaları ve daha iyi bir üretim deneyimi için her zaman ürünlerimizin arkasındayız.

Üretimin ihtiyaç ve talepleri belli, daha kaliteli, daha hızlı, daha verimli imalat… Ürün yelpazemizle sanayinin tüm beklentilerine cevap verecek durumdayız ve bunları cazip koşullarla müşterilerimizin hizmetine sunmaya hazırız.

Türkiye, otomotiv, havacılık, savunma, enerji, kalıpçılık, medikal gibi pek çok sektörde global ölçekte yüksek teknolojili üretim çözümleri sunarak dünya ile rekabet eden önemli bir üretim üssü. Makine ve rekabetçi üretim çözümlerimizle bu gücün önemli bir parçası olmaktan kıvanç duyuyoruz.”