Dünyaca ünlü sanayi platformlarından EuroBLECH, pandemi sebebiyle özlenen buluşmalardan biriydi. EuroBLECH Etkinlik Direktörü Evelyn Warwick  25-28 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşecek fuara ilişkin alınan aksiyonları, Türkiye sanayisiyle paylaştı. 

Evelyn WarwickEuroBLECH Etkinlik Direktörü  

EuroBLECH, pandemi sebebiyle ertelenen, özlenen fuarlardan biriydi. Yaklaşan fuara ilgiyi nasıl buldunuz? 

Pandeminin ardından, küresel olarak sac levha işleme endüstrisindeki herkes; son yenilikleri keşfetmek, iş bağlantıları kurmak, fikir alışverişinde bulunmak ve tekrar yüz yüze bir araya gelmek için oldukça istekli. EuroBLECH’e büyük bir talep var. Bu nedenle fuar, sac levha işleme endüstrisinin geleceğini keşfetmek adına her zamankinden daha da fazla önem taşımaktadır. Fuar katılımcıları, uzun zamandır dönüşü beklenen bu etkinliğe hazırlıklarını ekim ayına yetiştirmek için şimdiden oldukça yoğun bir hazırlık içinde. Aynı zamanda seyahat ve vize hazırlıkları ile ilgili olarak da ziyaretçilerden yoğun talep almaktayız.

Bu yıl EuroBLECH ziyaretçilerini hangi sürprizler bekliyor? 

Dört yılın ardından, nihayet fuarımız Almanya’da tekrar düzenlenecek ve hem katılımcılar hem de ziyaretçiler her zamankinden daha fazla yenilikle karşılaşacaklar! EuroBLECH, ileri seviyede canlı makine gösterileriyle tanınıyor. Hatta fuarı bu kadar özel kılan etmenlerden biri de bu… Makineleri canlı, hareket halinde görmek ve deneyimlemek, katılımcılarımız için harika bir deneyim. Hiç şüphesiz, tekrardan yüz yüze görüşmeler yapabilmek, herkesin bu yıl dört gözle beklediği şey.

Bu yılki fuarın öncekinden en büyük farkları neler olacak? 

Ziyaretçilerimizin, fuar öncesi hazırlık ve ziyaret süreçlerini en iyi şekilde deneyimlemeleri için bu yıl dijital araçlara daha da fazla odaklanıyoruz. Yepyeni bir web sitemiz, etkinlik planlayıcısı, çevrimiçi fuar öngörünümü ve fuar alanında sanal olarak gezinmeye olanak sağlayacak bir EuroBLECH mobil uygulamamız var. Bunun dışında, daha önce de belirttiğim gibi bu yılki fuar katılımcıları, sac levha işleme üretim sürecinde yenilikçilik ve dijitalleşme hedefi doğrultusunda sahip oldukları her türlü ürün ve çözümleri sunacaklar.

EuroBLECH’in Türk pazarındaki marka değeri hakkında neler söyleyebilirsiniz? 

EuroBLECH güçlü bir uluslararası marka varlığına sahip ve elbette bu Türkiye pazarı için de geçerli. EuroBLECH, sac levha işleme endüstrisinde küresel ölçekte tanınmaktadır. Fuarın bu uluslararası niteliği nedeniyle, birçok uluslararası firma, her seferinde bu etkinliğin bir parçası olmak istiyor. Bu fuarda, tüm sektörle tanışabilir ve sac levha işleme alanındaki en son trendleri keşfedebilirsiniz. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fuar!

Türk firmaların katılımlarından memnun musunuz? 

Kesinlikle Türkiye güçlü sac levha işleme sanayisi ile katılımcılarımız söz konusu olduğunda her zaman güçlü bir ülke olmuştur. Türkiye’den mevcut ve yeni katılımcıları ağırlamak harika… Şu ana kadar çok olumlu geribildirimler aldık ve Türkiye’den firmalar, bu yıl katılımcı ve ziyaretçi olarak geri dönmeyi heyecanla bekliyorlar.

EuroBLECH’e yönelik vermek istediğiniz son bir mesaj var mı? 

Son birkaç yılda, maliyet ve kaynaklar açısından verimliliğe odaklanarak çok sayıda yenilik gerçekleştirildi. Önceki EuroBLECH etkinliğinde, Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 ancak büyük şirketlerin ağırlık verdiği konular olsa da bugün, sektörü ileri götüren bu kilit faktörler küçük ve orta ölçekli şirketlerin fabrikalarına da ulaşmış bulunuyor.  EuroBLECH’in bu yılki sloganı da bütün bu gelişmeleri