2000’li yılların başında Türkiye, kendi savunma ihtiyacını karşılamak ve küreselde bağımsız pozisyonunu elde sürdürmek üzere, savunma ve havacılık sanayi politikalarında yeni bir süreç başlattı. GNC, bilhassa savunma ve havacılık sanayi alanlarında talaşlı imalat için en değerli çözümlerini paylaşmaya hazır. 

Ülkemiz, yerli üretim ve teknoloji geliştirme çabaları ile hedeflerine paralel bir şekilde ilerliyor. Bundan yaklaşık 20 yıl öncesine kadar savunma ve havacılık sanayisinde yüzde 22’lerde seyreden yerlilik oranı, bugün ise yüzde 80’lere yaklaştı.

Savunma ve havacılıkta gösterilen başarı, daima sürsün diye… 

GNC Makina Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Çetinkaya “Savunma ve havacılık sanayisinde yapılan çalışmalar ile elde edilen ileri teknoloji ve inovasyonun; mühendislik, yazılım geliştirme ve üretim alanlarının gelişmesine büyük katkı sağladığını söylemek mümkündür. Bu alanlarda da sahip olunan bilgi birikimi ile Sanayinin öncü sektörleri olan  otomotiv, kalıp, medikal gibi bir çok sektöründe geliştiğini söyleyebiliriz” sözlerini kaydetti ve şunları belirtti:  “Tüm gelişen bu sektörlerin temelinde malzeme bilimi ve üretim, özellikle üretimin merkezinde ise yüksek teknolojiye sahip CNC takım tezgahları yer almaktadır. Sektörlerin üretimde her geçen gün artan hassas, ileri teknoloji ile birlikte üretim süreçlerini hızlandırmak, maliyetleri düşürmek ve kaliteli ürün üretmek beklentisi, ancak nitelikli CNC takım tezgahları ile karşılanabilir.

Çetinkaya verdiği demeçte, GNC Makina’nın satış ve sonrası hizmetlerini yürüttüğü ürünlerde, fiyat odaklı yaklaşımdan ziyade; beklentileri asgari düzeyde karşılayacak fiyat/performans kriterine uygun CNC takım tezgahı üreticileri ve ürünlerini, ürün portföylerine dahil etmeye özen gösterdiklerini belirtti. 

Verim artırmaya odaklı

GNC, ürün portföyünde yer alan Japon Menşeili çok eksenli Nakamura-Tome CNC Torna Tezgahları, İspanyol Menşeili ONA EDM Tezgahları ve Tayvan Menşeili Victor CNC Torna ve İşleme Merkezlerimizin geliştirmiş olduğu sektör ve sektörün ihtiyaç duyduğu iş parçalarının üretimine özel ürünleri ile müşterilerinin verimini artırmaya odaklanıyor. 

Tezgah seçiminden proses iyileştirmeye kadar tam destek!

Bunun yanı sıra GNC, bir takım tezgahının üretimde “aslında bir amaç değil, araç…” olması gerektiği düşüncesiyle tüm saha ekibini, müşterilerine -tezgah seçiminden üretim proseslerini daha verimli hale getirecek noktaya kadar- katkı sağlayacak şekilde eğitmeye de devam ediyor.