Kuruculuğunu Semih Doğan’ın üstlendiği Tepro Makine A.Ş. 30 yılı aşkın süredir plastik sektöründe makine tedariki ve üretiminde faaliyet gösteren lider kuruluşlarından biridir.   Tepro Makine A. Ş.  80 kişilik deneyimli uzman ekibiyle plastik sektörüne yönelik enjeksiyon makineleri, robot otomasyon sistemleri, hammadde yükleme sistemleri ve yardımcı yan ekipmanları üretimini ve ticaretini sağlamaktadır.  Semih Doğan, Tepzone A.Ş. firması çatısı altında kurmuş olduğu MachineTotal.com (Benim Makinem) ve machingo.com’nun amaçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tecrübelerini sürekli olarak yenilenebilir bir bakış açısı ile değerlendiren, uluslararası pazarları ve dünya ekonomisini iyi takip eden, uluslararası ölçekte projelere imza atan ve teknolojik gelişmelere her daim açık olan Tepro Makine, bu özellikler neticesinde daha da bütünsel bir kuruluş unvanını elinde tutuyor. Yaptıkları çalışmalarla daha verimli ve işlevsel pazar yerlerini araştırmakla yola devam eden Tepro Makine aynı zamanda yeni teknolojik faaliyet alanlarına girmeye cesaret verdi.

Hayatımızı etkisi altına alan Kovid-19 salgını ve pandemi süreci sebebiyle değişen yaşam koşulları, çalışma alışkanlıkları ve yeni teknolojik platformlar hepimizi daha farklı planlamalara yöneltti. Kısa sürede bu değişim rüzgarından tüm iş dünyası da payına düşeni aldı ve yeni başlangıçlar yapmaya zorlandı. 

Semih Doğan: “Ülke ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunmanın önemini marka DNA’mıza işlemiş olmanın verdiği sorumluluk ile başta Ar-Ge olmak üzere sektörel yatırımlarımızın ve yeni projelerimizin temellerini attık. Bu projelerden biri de MachineTotal.com!”

Yeni veya ikinci el makinelerinizi uygun alıcılar ile buluşturmak üzere yola çıkan Machinetotal.com,  satıcılara sektörün en kullanışlı mağaza özelliklerini sunarak hem ticari hem de zaman kazanımlarında fark yaratacak bir platform sunmaktadır. Alıcılar için ise, detaylı makine/ekipman arama özelliğinin yanı sıra güvenli ödeme ve alışveriş politikası ile hizmet vermektedir. Süreç içinde makine ve ekipman sektöründe tüm kategorilerde en detaylı veritabanı yapısına sahip olması aracılığıyla ülkenin en güçlü makine pazar yeri platformu olmayı hedeflemektedir. MachineTotal’un  içerisindeki kategorileri en ince detayına kadar düşünülerek hazırlanmıştır. Aynı zamanda şu an Plastik, Metal, Fabrika Ekipmanları, Komponentler/Yedek Parçalar, Ağaç/Ahşap/Karton ve Robot/Otomasyon kategorilerindeki ürünleri en iyi şekilde tanıtmaya olanak sağlamaktadır. Diğer tüm sanayi sektörleri ise uzmanlarının çalışmaları ile çok yakında hizmete açılacaktır. Özellikle ikinci el ve yeni makine ticareti, makine geri dönüşüm politikası ile sektörde ihracat pazarlarına olanak sunarak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. 

MachineTotal.com ile birlikte yayına alınan bir diğer proje ise machingo.com!

Endüstri ve sanayi dünyasını kapsayan yeni nesil yayıncılık politikası ile yayın yapacak olan machingo.com’ un amaçları:

  • Makine endüstrisi ve sanayi dünyasına hitap eden, her sektöre özgü içerikler üretmek ve yayınlamak.
  • Robotik, yapay zekâ, endüstri 4.0, metaverse, blockchain, internet 3.0, otomasyon ve geri dönüşüm alanlarının sanayiye ve iş dünyasına etkilerini kapsayan yayınlar yapmak.
  • Kadın ve çocuk hakları, hayvan ve doğa sevgisi, eğitimde fırsat eşitliği gibi konuların hassasiyeti ile yayınlar yapmak ve uluslararası etik kurallar çerçevesinde bir yayın politikası izlemek.
  • Yayın politikası gereğince, daha yaşanılabilir bir dünya ve daha mutlu bir topluluk ilkesinden ödün vermemek.
  • Ayrıca sektörel konuları editörleri ile işleyen machingo.com haberler, araştırmalar, duyurular, röportajlar, videolar, podcast’lar ve daha birçok şekilde yayınlar ile zengin bir içeriğe sahip olacaktır. Her sektöre özgü içerik kategorisi ve yayın takvimi ile güncel iş dünyasının ihtiyaçlarına hizmet verecektir.

Sektörün öncü yayın organı olmayı hedefleyen machingo.com içerik hizmetlerinin yanı sıra, etkileşimli dijital çözümler, webinar ve zirveler, konferans ve sektörel eğitimler ile de kullanıcılarının ihtiyaçlarına geniş bir yelpaze sunacaktır.