Başta havacılık, savunma, otomotiv, medikal ve kalıp sanayi sektörleri olmak üzere, tüm imalat sektörlerinde kullanılan MANUSnc optimize,  NC programlarını optimize ederek, CNC işleme sürelerini tek tuşla yüzde 20’den fazla hızlandırır. Kullanıcıya, her seri imalat parçasında 10 binlerce dolar tasarruf sağlar. 

2022 yılının ortasında piyasaya sürülen MANUSnc optimize’nin üretimde fark yaratan pek çok üstünlüğü mevcut. MANUSnc optimize ile: 

BOŞ HAREKET İLERLEME OPTİMİZASYONU

Tüm boş hareketler belirlenir, otomatik olarak optimize edilir. Havadaki boş hareketler (kesme yapmayan takım yolları) CNC programcıların derdidir. Bu tip boş hareketlerle çok fazla para ve zaman kaybı yaşanır. MANUSnc optimize, NC programlarınızdaki tüm kesme olmayan hareketleri tespit eder ve hızlandırır. Türkiye’de muadili yoktur. Dünyadaki az sayıdaki muadillerinden de daha üstündür. Sadece havada kesim hareketlerini optimize etmez, takımın temasta olduğu ama kesmediği bütün hareketleri optimize eder. Rakiplerine göre 3,4 kat fazla iyileştirme sağlar.

BOŞ HAREKET MİNİMİZASYONU

Paranızı ve zamanınızı istenmeyen, anlamsız takım kalkışlarıyla harcamayın. Neredeyse tüm çok eksen NC programlarında anlamsız ve gereksiz takım kalkışları bulunur. MANUSnc optimize, bu hareketleri tespit eder ve otomatik olarak minimize eder. Her zaman parçaya en yakın ve güvenli mesafede takımınızı pozisyonlar. Türkiye’de muadili yoktur. Dünyada da sadece 2 muadil ürün vardır ve ikisinden de daha üstün yeteneklere sahiptir.

HANGİ CAM PROGRAMINI KULLANDIĞINIZ FARK ETMEZ

CAM takım yollarını değil, gerçek NC programlarınızı simule ediyor. Bu, MANUSnc optimize yazılımı ile istediğiniz CAM programını kullanabileceğiniz anlamına gelir. Dahası eğer çoklu CAM programı kullanıcısıysanız, aynı zamanda MANUSnc optimize’ı bütün CAM programlarınız için kullanabilirsiniz.

AYNI ANDA HEM SİMULE HEM OPTİMİZE EDİN

NC programınızı optimize ederken gerçek CNC dijital ikizinizi kullanıyoruz. Piyasadaki diğer takım yolu optimizasyon araçlarının aksine, biz CNC makinenizin gerçek CNC dijital ikizini kullanıyoruz ve gerçek NC programı simule ediyoruz. Bu, NC programınızı aynı anda hem simule edip, hem doğruladığımız, hem de optimize ettiğimiz anlamına gelir.

BÖYLECE… 

Türkiye’de bu ürünün yaygınlaşmasıyla CNC verimliliği ve üretim hızı yüzde 20 ve üstünde artacak. Firmalar, CNC sayılarını artırmadan aynı süre içerisinde daha fazla parça üretebilecek. Parçaları daha kısa sürede üreteceği için parça başı karlılığı artacak. Üretim süreleri kısalacağı için teslimat süreleri azalacak. Firmalarımızın özellikle yurt dışı rakiplerine göre rekabet avantajı önemli oranda artacak.

MANUS, PAZARDAKİ HEDEFLERİNE İLİŞKİN DİYOR Kİ: 

“Bu ürünümüzü hali hazırda Türkiye sanayisine sunmaya başladık. Büyük sanayi kuruluşlarımızla ortak yürüttüğümüz projelerle bu ürünümüzün kullanımını hem ana sanayilerimizde, hem de bu firmaların yan sanayilerinde arttırma yolunda önemli anlaşmalar yapmaya başladık. Türkiye’de 5 sene içerisinde önemli bir kullanım adedine ulaşmayı ve pazarda tek firma olarak lider konumda olmayı hedefliyoruz. Dünya pazarına açılma yolunda da önemli adımlar atıyoruz. IMTS Chicago’da, EMO Hannover’da, Mach Birmingham’da tek Türk yazılım firması olarak yer aldık. Dünyada bu ürünün satışını gerçekleştirmek adına geniş bir bayi ağı için sürekli çalışmaya devam ediyoruz. Hali hazırda 15 farklı ülkede bayimiz var ve hedefimiz 2 sene içerisinde bu sayıyı 50’ye çıkarmak…”