Tayvan’ın küresel trendlerindeki en son gelişmeleri keşfetmek için Tayvan’ın Uluslararası Basın Konferansına 46’dan fazla uluslararası medya ve 30 küresel alıcı ve acente katıldı.

Dünyanın en büyük takım tezgahı fuarı EMO Hannover 2023, Ekonomi Bakanlığı Dış Ticaret Bürosu tarafından düzenlenen ve Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi tarafından yürütülen Tayvan’ın Akıllı Makine Yurt Dışı Tanıtım Projesi, 18 Eylül’de Almanya’da gerçekleşti. TAITRA, aynı gün ve yerde bir basın toplantısına ve panel tartışmasına daha ev sahipliği yaptı. Tayvan’ın takım tezgahı endüstrisinin yarı iletken, elektrikli araç ve sürdürülebilir enerji endüstrilerine nasıl yaklaştığına büyük ilgi gösterildi ve Tayvan’ın güçlü Ar-Ge yetenekleri ve kompakt endüstriyel tedarik zinciri avantajları daha da vurgulandı.

Tayvan Tedarik Zinciri Dünyanın Dikkatini Çekmek İçin Girişimi Başlatıyor

2022 yılında Tayvan’ın takım tezgahı üretim değeri yaklaşık 3,93 milyar ABD Dolarına ulaşarak dünyada yedinci sıraya yükseldi ve 3 milyar ABD Doları ihracat değeriyle dünya çapında beşinci sırada yer aldı. EMO Hannover sahneye geri dönerken, TAITRA Başkanı ve CEO’su Simon Wang, Tayvan Makine Endüstrisi Birliği (TAMI), Tayvan Makine dahil olmak üzere Tayvan takım tezgahı endüstrisindeki önde gelen kuruluşların katıldığı Tayvan Akıllı Makine basın toplantısı etkinliğine liderlik etti. Alet ve Aksesuar Üreticileri Derneği (TMBA), Tayvan Kesici Takım Mühendisliği Derneği (TACEA), Makine Endüstrisinde Zarif Kadın Liderler (ELIMI) ve endüstriyel kümelenmenin bulunduğu Taichung Şehri Hükümeti.

Panel tartışması sırasında bu liderler, Tayvan’ın çeşitli uygulama alanlarındaki farklı ihtiyaçları karşılama konusundaki yeteneklerini aktardılar. Örneğin, yarı iletken sektöründe Tayvan, gelişmiş süreçlerin yanı sıra çip üretimi için gerekli çevresel ekipmanları da tedarik edebiliyor. TSMC gibi dökümhanelerde uzun yıllara dayanan deneyimin ardından Tayvanlı tedarikçiler, Tongtai, Quaser, FFG, HIWIN ve daha fazlası gibi şirketlerle hem doğrudan hem de dolaylı süreçlere yönelik uluslararası talebi karşılayabiliyor. Elektrikli araçlara yönelik hızla artan talebe yanıt olarak Taichung, parçaları, modülleri, sistem entegrasyonunu ve hatta komple araçları kapsayan kapsamlı bir elektrikli araç endüstrisi zinciri oluşturarak önemli elektrikli araç bileşenleri için bir merkez haline geldi. Tesla da dahil olmak üzere tanınmış elektrikli araç markaları, tedarik zinciri ortakları olarak birkaç Taichung üreticisini seçti.