TİAD’ın Takımcılar Grubu Toplantısı, TİAD 23. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Demirtaş’ın öncülüğünde, Iscar Türkiye’de gerçekleşti. Ev sahipliğini Iscar Türkiye’nin yaptığı grup çalışma toplantısı, kesici takım sektörlerinde faaliyet gösteren TİAD üyelerini ağırladı. 

TİAD Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Demirtaş, “Takımcılar Komitesi, genel olarak Kesici Takım Firmalarının talep ve ihtiyaçlarının, sektörde hak ettiği değeri kazanması için yapılması gereken etkenlerin görüşüldüğü bir kuruluştur” diyerek komiteyi tanımladı. 

Komite’nin 23. Dönem hedeflerine ilişkin “İleriye dönük firma hedeflerimiz için, yıllardan beri sürüncemede kalan Türkiye Kesici Takım Sektörünün, pazar hacminin ve potansiyelinin net olarak belirlenmesi konusunda çalışma yapmak hedeflerimiz arasındadır. Ayrıca TİAD Youtube kanalını daha aktif hale getirerek, sektörümüzün önemli temsilcileri olan firmaların katkısıyla sektör ihtiyacına yönelik kalıcı teknik eğitimler düzenlemek istiyoruz. Maliyetlerin arttığı bu dönemde, birlikte hareket edilerek ortak satın alma platformları araştırmak da komitemizin amaçları arasında. Küresel firmalardan teknoloji transferi ile üretim yaparak, ülkeye katma değer sağlayan üye firmalarımıza gerekli kolaylıkların gösterilmesi konusunda kamuyla görüşmeler gerçekleştireceğiz” sözlerini kaydeden Demirtaş, “Hep beraber daha güçlüyüz” mesajı verdi.