YG-1 Türkiye; Genel Müdür Ali Murat Sağlam öncülüğünde, otomotiv ve makine imalatı endüstrilerinden iş ortakları, bayileri ve bölge satış müdürlerinin bulunduğu 24 kişiyle Güney Kore’de düzenlenen VIP Seminere katıldı. 

Türk üretim profesyonellerinin yer aldığı seminerin açılış konuşması YG-1 Yönetim Kurulu Başkanı Hokeun Song tarafından yapıldı. Başkan Song açılış konuşmasında, Türkiye ve Kore arasında güçlü kardeşlik ve dostluk bağlarının olduğunu, Türkiye’nin Kore savaşında verdiği desteği hiçbir zaman unutmadıklarını ve Türk misafirlerini ağırlayıp Güney Kore kültürünü tanıtmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.  

Konuşmada Türkiye’de yaptığı yatırımlara da değinen Başkan Song, yaptığı yatırımlardan çok memnun olduğunu ve yatırımlara devam etmek istediğini de sözlerine ekledi.

Seminer boyunca katılımcılar, YG-1’in üretim tesislerini gezdiler. Teknik seminerler ve ürünlerin canlı kesim demoları ile YG-1’in teknolojisi hakkında bilgi sahibi oldular. Seminer boyunca YG-1’in Prime Tap Serisi kılavuzları, yüksek kesme hızlı yüzey frezeleme PNMU ve Yeni CVD Insert Kaliteleri (YG2025, YG3115, YG3125) büyük ilgi gördü.

Teknik gezilerin ardından katılımcılar, Kore’nin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ettiler ve Kore yemeklerini tadarak Kore kültürünü tanımış oldular. Gezi sonunda tüm katılımcılar, YG-1’in üretim teknolojilerini ve üretim kültürünü benimsediklerini ve Güney Koreli dostların misafirperverliklerinden çok memnun kaldıklarını belirtti.