Tüm STUDER silindirik taşlama tezgahları gibi S100 de Granitan®’dan yapılmış bir tezgah gövdesine sahiptir. Olağanüstü titreşim sönümleme ve termal stabilite özellikleri, sürekli olarak iyi taşlama sonuçları ve ünlü STUDER hassasiyetini sağlar. Ama birtakım üstünlükleri daha var… 

Geliştirme sırasında, bileşenlerin basit ve verimli bir şekilde tasarlanmasına özel önem verilmiş, böylece operatör için kullanım ve bakım daha kolay hale getirilmiştir. Bununla birlikte, S100’ün donanımı, onu geometrik olarak tanımlanmış temel formlar ve konturlardan oluşan ve enterpolasyon eksenleri ile oluşturulabilen farklı tipteki parça yelpazesinin taşlanması için de uygun hale getirir. Ayrıca kullanılan farklı ekipmanlar parça çeşitliliği de sağlar. Tezgah iki adede kadar delik taşlama iş mili veya bir delik ve bir alın taşlama iş mili ile donatılabilir. Sabit bir B eksen, 2,5 derece hirth dişli ile manuel veya 1 derece hirth dişli ile otomatik bir B-eksen ile donatılabilir. Bir senkron motor, gres yağlamalı iç ve dış taşlama iş millerini tahrik eder. Tezgah, kendini kanıtlamış. STUDER işletim sistemi ile birlikte Fanuc 0i -TF PLUS kontrol ünitesine sahiptir. 

S100’ün bir diğer avantajı da otomasyon seçeneğidir. Talep üzerine, otomatik çalışmaya ve büyük serilerin üretimine olanak sağlayan bir robot yükleme arayüzü ve otomatik açılır kapı ile donatılabilir.S100’de üretim için tipik iş parçaları arasında takım yapımı için pensler, rulman bilezikleri, bilyalı rulmanlar ve silindirlerin yanı sıra küçük serilerde hidrolik kontrol valfleri de bulunur. Flanş parçalarının iç çap ve dış çap taşlanması ile vida veya dairesel olmayan formların taşlanması da mümkündür. 1912 yılında kurulan İsviçreli şirketin 110 yıllık taşlama geleneğine sahiptir. Dünya genelinde de her ülkede satış ve servis ağı bulunmaktadır. 

Türkiye’de de Form Makine olarak sadece STUDER tezgahlarına servis veren 5 kişilik ülkenin en tecrübeli ve geniş taşlama tezgahı servis ekibi ile şimdiye kadar satılmış 200’ün üzerindeki STUDER tezgahlarının kurulum, eğitim, yedek parça, bakım ve tezgah arızası gibi tüm ihtiyaçlarına destek vermekteyiz.

S100 TEKNİK ÖZELLİKLERİ:̇

  • Maks. İşparçası uzunluğu: 550 mm 
  • Maks. çevrim çapı: 425 mm 
  • Maks. iç taşlama çapı: 180 mm 
  • Maks. iç taşlama taşı çapı: 63 mm 
  • Delik taşlama iş mili hızları:20.000/40.000/60.000 dev/dk
  • Maks. Dış taşlama taşı çapı: 400 x 40 x 127 mm 
  • ISO50 yada MT4 iş kafası seçilerek ayna ile çalışabilme özelliği
  • Tek delik taşlama iş mili ile yarı otomatik ya da tam otomatik dönebilen iç ve dış taşlama iş mili takılabilme özelliği
  • Boy tamamlayıcı prob, disk bileme titreşim algılayıcı sistem ve balans alma ünitesi takılabilme özelliği